Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні запрацює Реєстр кваліфікацій: рішення Уряду

Реклама

В Україні запрацює електронний ресурс, який стане інформаційною платформою для майбутніх кваліфікаційних центрів, котрі присвоюватимуть кваліфікації на базі самоосвіти. Також за допомогою Реєстру роботодавці у відкритому доступі зможуть перевіряти достовірність документів про наявність кваліфікації працівників.

Кабінет Міністрів прийняв внесену Міністерством освіти і науки постанову «Про затвердження Положення про Реєстр кваліфікацій», розроблену Національним агентством кваліфікацій.

Відповідне рішення ухвалено на урядовому засіданні 16 червня 2021 року, повідомляє Урядовий портал з посиланням на Національне агентство кваліфікацій.

Кваліфікаційні центри будуть здійснювати оцінювання результатів навчання осіб, здобутих шляхом неформального навчання чи інформальної освіти, присвоюватимуть професійні кваліфікації та визнаватимуть професійні кваліфікації, здобуті у інших країнах.

Як роз'яснив Голова Нацагентства кваліфікацій Юрій Баланюк, на першому етапі Реєстр міститиме інформацію про акредитовані кваліфікаційні центри, документи, що підтверджують присвоєння кваліфікації конкретній людині, перелік професійних стандартів, заявки на їх розроблення, облік експертів з акредитації кваліфікаційних центрів та інформацію про кваліфікації.

«HR-департаментам більше не потрібно буде шукати на різних ресурсах, зазвичай паперових, інформацію про список кваліфікацій, необхідні компетентності працівників чи наявність професійного стандарту. Усе це можна буде отримати на єдиному ресурсі», - зауважив Юрій Баланюк.

Пан Баланюк також наголосив, що Реєстр кваліфікацій стане головною інформаційною платформою для кваліфікаційних центрів. «Кожен хто захоче підтвердити свою кваліфікацію, конвертувати свої вміння, навички і компетентності у сертифікат про присвоєння кваліфікації і мати можливість офіційно працевлаштуватися, зайде на сайт Реєстру і отримує інформацію, де є кваліфікаційні центри, яка вартість присвоєння кваліфікації, що потрібно знати та вміти для тієї чи іншої професійної кваліфікації», - зазначає Голова Нацагентства.

Наприкінці 2020 року Реєстр кваліфікацій запущено в Beta-версії і наразі він готовий для повноцінної роботи.

Як автоматично моніторити зміни в реєстрах щодо юросіб? Підключайте аналітично-моніторингову систему CONTR AGENT. Вона надсилатиме автосповіщення про зміни в діяльності компаній, а за необхідності можна переглянути історію змін. Замовляйте зараз.

Читайте також:

Українці зможуть отримувати часткову кваліфікацію: проект прийнято за основу

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини