Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Перехід на електронні трудові книжки: як оформити

Реклама

Сьогодні, 10 червня, набув чинності Закон № 1217-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі". Про основні зміни, які ним вводяться, читайте тут.

Про порядок оформлення електронної трудової книжки читайте в матеріалі, який підготувала для ЮРЛІГИ молодша юристка Адвокатського об'єднання "Yrisvest" Мирошниченко Анастасія.

Внесення даних на сайт Пенсійного фонду України здійснюється шляхом прикліплення скан-копій паперової трудової книжки.

Кожен громадянин повинен підготувати копії наступних документів:

  • трудова книжка. Скануються лише заповнені сторінки з розділів “Відомості про роботу”, “Відомості про нагородження” та вкладиші оригіналу трудової книжки. Порожні сторінки трудової книги сканувати не потрібно;

  • окремої згоди на обробку даних від працівника - цей документ треба підготувати, якщо дані вносить роботодавець. На сьогодні її подають у довільній формі роботодавцю та сканують.

Такі дані направляє фізична особа (працівник самостійно), відповідно Закону, або ж юридична особа (роботодавець).

Коли фізична особа бажає подати самостійно документи на сайт Пенсійного фонду України спершу треба отримати електронний цифровий підпис. Його можна мати на будь-якому носії (комп'ютері, диску, флешці), тобто не обов'язково на захищених флешках-токенах. Отримати електронний підпис фізособа може безкоштовно у КНЕДП ІДД ДПС або ж у найбільш зручний спосіб - у обслуговуючому банку.

Бажаєте автоматично перевіряти договори на помилки? Спробуйте функціонал CONTRACTUM у LIGA360. Він укаже неточності у структурі, сумах, реквізитах й нумерації. Замовляйте безкоштовний тест прямо зараз.

Також раніше у Пенсійному фонді надали відповідну інфографіку з роз'ясненням.

Читайте також: Запровадження електронного обліку трудової діяльності: що зміниться для українців

Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні, отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів.

Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте тверді та зважені рішення вже сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини