Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В яких випадках доцільно оскаржувати виконавчий напис

Реклама

Останнім часом дуже поширеними є випадки стягнення заборгованості на підставі виконавчих написів нотаріуса.

Що таке виконавчий напис та в яких випадках доцільно звертатися до суду за його оскарженням, розповіла начальниця відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Миколаївського місцевого центру з надання БВПД Вікторія Пазурчик.

Законом «Про нотаріат» передбачено, що для стягнення грошей або витребування від боржника майна нотаріуси вчиняють виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість. При цьому одним з ключових моментів для вчинення виконавчого напису є подання документів, що підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем. Найчастіше виконавчі написи вчиняються на кредитних договорах. Тобто банк або інша фінансова установа, не доводячи наявність заборгованості в судовому порядку, звертаються до нотаріуса, який вчиняє напис. І тоді кредитор одразу може звернути його до примусового стягнення, оскільки напис є виконавчим документом.

Відповідно до статті 89 Закону «Про нотаріат» у виконавчому написі повинні зазначатися:

1) дата (рік, місяць, число) його вчинення, посада, прізвище, ім'я, по батькові нотаріуса, який вчинив виконавчий напис;

2) найменування та адреса стягувача;

3) найменування, адреса, дата і місце народження боржника, місце роботи (для громадян), номери рахунків в установах банків (для юридичних осіб);

4) строк, за який провадиться стягнення;

5) суми, що підлягають стягненню, або предмети, які підлягають витребуванню, в тому числі пеня, проценти, якщо такі належать до стягнення;

6) розмір плати, сума державного мита, сплачуваного стягувачем, або мита, яке підлягає стягненню з боржника;

7) номер, за яким виконавчий напис зареєстровано;

8) дата набрання юридичної сили;

9) строк пред'явлення виконавчого напису до виконання;

10) інші відомості, передбачені статтею 18 Закону «Про виконавче провадження».

Виконавчий напис може бути пред'явлено до примусового виконання протягом трьох років з моменту його вчинення (стаття 91 Закону «Про нотаріат»). Поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого напису здійснюється відповідно до Закону «Про виконавче провадження».

У тому випадку, якщо нотаріусом не було дотримано вимоги щодо надання стягувачем документів, на підставі яких можливе вчинення виконавчого напису, та інших вимог закону щодо вчинення виконавчого напису, боржник може реалізувати своє право на звернення до суду з позовною заявою про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.

Куди звертатися?

Для скасування виконавчого документа у судовому порядку необхідно звертатись до суду за місцем вашої реєстрації, навіть якщо банк або виконавець чи нотаріус в іншому місті.

У позовній заяві необхідно зазначити підстави для скасування виконавчого документу, а також надати відповідні документи на їх підтвердження. Це може бути: договір із банком, відомості про сплату вами заборгованості, відомості про виконання зобов'язань у повному обсязі.

Уберегтися від рейдерів допоможуть сервіси SMS-Маяк і SMS-Маяк Земля від "ЛІГА:ЗАКОН", за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Читайте також:

Як завершити процес приватизації земельної ділянки за померлим родичем

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини