Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

За допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору передбачено відповідальність: ДПС

Реклама

Фахівці Головного управління ДПС в Івано-Франківській області нагадали роботодавцям, що за використання праці найманих працівників з порушенням трудового та податкового законодавства передбачена відповідальність.

Зокрема, за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час при його повній зайнятості на підприємстві, виплату зарплат «у конверті» підприємство, фізична особа - підприємець, платник єдиного податку на І - ІІІ групі оподаткування отримає попередження, а підприємство/підприємець на ІV групі або загальній системі оподаткування сплатить 10 мінімальних заробітних плат (з 01.01.2021 - це 60 тис. грн). За повторне порушення передбачено відповідальність 30 мінімальних заробітних плат (180 тис. грн відповідно).

Податківці звертають увагу, що укладення трудового договору дає можливість найманому працівнику бути захищеним чинним трудовим законодавством у разі порушення його прав, а саме: у разі затримки виплати заробітної плати, відмові в оплаті праці за виконану роботу. Тільки офіційне працевлаштування та отримання легальних доходів гарантує працівникам реалізацію їх прав на пенсійне забезпечення, оплату листків непрацездатності, оплачувані відпустки, отримання допомоги по безробіттю тощо.

Водночас роботодавці зобов'язані надсилати повідомлення про прийняття працівника на роботу до податкової інспекції за місцем обліку їх як платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Таке повідомлення затверджено постановою Кабінету Міністрів від 17.06.2015 р. № 413 та має бути надіслане до початку роботи працівника.

До 14 травня юристи тестують преміум-пакети LIGA360 безкоштовно. У вас є змога оцінити усі переваги системи, а саме: найповнішу базу законодавства й судових рішень, автоматичні сигнали про зміни, перевірка контрагентів. Отримайте тестовий доступ прямо зараз.

Читайте також:

Мінцифри пропонує розширити перелік послуг, включених до прожиткового мінімуму

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини