Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Зміна цільового призначення земельної ділянки: в Мін'юсті надали покроковий алгоритм

Реклама

В Мін'юсті надали покроковий алгорит зміни цільового призначення земельної ділянки.

1. Необхідна нотаріально засвідчена заява на зміну цільового призначення земельної ділянки, підписана власником. Вона і буде підставою для розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється.

2. Для розробки цієї документації необхідно звернутись до землевпорядної організації, яка має у своєму штаті сертифікованих інженерів-землевпорядників, та укласти відповідний договір на розробку проекту землеустрою.

В міністерстві пояснили, що розробка необхідної документації з усіма погодженнями займає в середньому від одного до декількох місяців, протягом яких необхідно отримати додаткові вихідні дані, розробити документацію (скласти картографічні матеріали, креслення та ін.)

Розроблений проект землеустрою щодо відведення такої земельної ділянки необхідно погодити в наступних організаціях:
- місцеве управління Держгеокадастру;
- місцевий відділ архітектури та містобудування;
- інші організації в окремих індивідуальних випадках.

Висновок про розгляд поданих документів надсилається розробнику на електронну пошту, скріплений лише Електронним цифровим підписом і має містити GR-код.

Читайте також: Землі держвласності за межами населених пунктів передадуть до комунальної власності сільрад

3. Після отримання позитивних висновків за результатами погодження, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється, передається на затвердження до сільської, селищної, міської ради. Вони на черговій сесії приймають рішення про затвердження чи щодо відмови у затвердженні цієї документації. Відмова у її затвердженні може бути оскаржена в судовому порядку.

Зазначається, що затвердження документації по земельній ділянці, яка знаходиться за межами населеного пункту, здійснюється районною державною адміністрацією.

Погодження матеріалів місця розташування об'єкта, що передбачається розмістити на земельній ділянці особливо цінних земель державної чи комунальної власності зі зміною її цільового призначення, здійснюється за погодженням з Верховною Радою.

Кабмін погоджує зміну цільового призначення земельних ділянок природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, історико-культурного, лісогосподарського призначення, що перебувають у державній чи комунальній власності.

Читайте також: Як безоплатно отримати земельну ділянку та приватизувати її?

4. Після затвердження потрібно подати проект землеустрою щодо відведення такої земельної ділянки державному кадастровому реєстратору до місцевого управління Держгеокадастру з метою внесення відомостей про зміну цільового призначення до Державного земельного кадастру (ДЗК).

  • Додатково до документації необхідно надати обмінний файл у форматі ХML, який містить певний перелік даних, що спрощують реєстратору внесення відомостей про земельну ділянку до ДЗК.

  • Плату за внесення до земельного кадастру відомостей про зміну цільового призначення земельної ділянки скасовано.

  • Інформація про нове цільове призначення земельної ділянки передається з Державного земельного кадастру в реєстр речових прав на нерухоме майно автоматично.

"З набранням чинності Законом України від 17 червня 2020 року № 711-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» процедура зміни цільового призначення земельної ділянки докорінно зміниться. Але про неї ми розповімо дещо згодом, коли цей Закон вступить в силу", - наголосили в міністерстві.

Захистити своє майно від рейдерів допоможе ефективний сервіс SMS-Маяк від "ЛІГА:ЗАКОН". Завдяки ньому можна відстежувати зміни статусу об'єкта нерухомості. Отримана інформація дасть змогу своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про скасування вчинених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність таких дій. Ефективно уберегтися від рейдерів також допоможуть сервіси SMS-Маяк Земля та SMS-Маяк Іпотека від "ЛІГА:ЗАКОН", за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини