Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Землі держвласності за межами населених пунктів передадуть до комунальної власності сільрад

Реклама

На сьогоднішньому засіданні, 28 квітня, Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» (законопроект № 2194). За основу документ прийняли 14 листопада.

Мінагрополітики зазначає, що серед основних нововведень законопроекту :

 • скасування зайвих дозволів та дублювання процедур перевірки документації із землеустрою;

 • запровадження незалежного контролю документації із землеустрою через громадську експертизу / рецензування;

 • надання відомостей документації із землеустрою статусу публічних, відкритих та загальнодоступних даних;

 • інтеграція та уніфікація землевпорядної, топографо-геодезичної та картографічної діяльності;

 • запровадження страхування професійної відповідальності виконавців робіт із землеустрою як альтернативи державному контролю;

 • зменшення вартості робіт та тривалості часу, що витрачається на виконання процедур, пов'язаних з проведенням землеустрою;

 • зменшення ризиків хабарництва та корупції.

Як повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради у Facebook, серед іншого, документом пропонується:

 • Передати землі державної власності за межами населених пунктів (крім тих, які потрібні державі для виконання її функцій) до комунальної власності сільських, селищних, міських рад.

 • Залишити у державній власності землі:

- які перебувають у постійному користуванні органів державної влади, державних підприємств, установ, організацій;
- оборони;
- природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення в межах об'єктів і територій природно-заповідного фонду загальнодержавного значення;
- лісогосподарського призначення;
- зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи та ін.

 • Дозволити органам місцевого самоврядування змінювати цільове призначення земельних ділянок приватної власності за межами населених пунктів.

 • Надати виконавчим органам сільських, селищних, міських рад повноваження здійснювати державний контроль за використанням та охороною земель (в частині їх використанням не за цільовим призначенням, боротьби з самозахопленням). Цих повноважень виконавчі органи місцевого самоврядування набувають у разі прийняття відповідною радою рішення про їх здійснення.

 • Встановити новий механізм реалізації переважного права купівлі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, який буде функціонувати із залученням нотаріусів та державних реєстраторів.

 • Скасувати інститут державної експертизи землевпорядної документації та численні погодження відповідних документів органами виконавчої влади.

 • Скасувати необхідність отримання спеціальних дозволів на зняття і перенесення ґрунтового покриву та ін.

"Ухвалення даного проекту закону дозволить суттєво скоротити корупцію у цій галузі, збільшити матеріальну базу місцевого самоврядування", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що на друге читання до законопроекту було подано 3128 правок.

Захистити своє майно від рейдерів допоможе ефективний сервіс SMS-Маяк від "ЛІГА:ЗАКОН". Завдяки ньому можна відстежувати зміни статусу об'єкта нерухомості. Отримана інформація дасть змогу своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про скасування вчинених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність таких дій. Ефективно уберегтися від рейдерів також допоможуть сервіси SMS-Маяк Земля та SMS-Маяк Іпотека від "ЛІГА:ЗАКОН", за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Хочете перевірити, що про вас пишуть ЗМІ? У LIGA360: Юрист можна налаштувати моніторинг ТОП-200 українських медіа. А ще користувачі системи отримують понад 50 цифрових інструментів для вирішення щоденних завдань. Дізнавайтеся більше за посиланням.

Читайте також:160 тис. доларів за перереєстрацію земельних ділянок: у Києві затримано адвоката

Кіберполіція викрила держреєстратора на махінаціях із нерухомістю

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини