Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

До КПК внесено зміни щодо спеціального досудового розслідування

Реклама

27 квітня, Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення окремих положень у зв'язку із здійсненням спеціального досудового розслідування" (законопроект № 2164), який був підтриманий за основу 17 лютого.

Відповідно до тексту законопроекту до другого читання зі змінами 26 квітня, ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної ВР державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.

При обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної ВР державою-агресором, розмір застави не визначається.

Тільки у квітні тариф LIGA360: ЮРИСТ (Професійний) надається за спеціальною ціною. Це всі інструменти для роботи з законодавством, судовими рішеннями, доступ до експертної аналітики. Встигніть замовити рішення за посиланням.

Повістки про виклик підозрюваного у разі здійснення спеціального досудового розслідування надсилаються за останнім відомим місцем його проживання чи перебування та обов'язково публікуються в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора. З моменту опублікування повістки про виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора підозрюваний вважається належним чином ознайомленим з її змістом.

Судовий розгляд у кримінальному провадженні щодо злочинів, зазначених у ч. 2 ст. 297-1 КПК, може здійснюватися за відсутності обвинуваченого (in absentia), крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, у тому числі на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором (спеціальне судове провадження), та/або оголошений в міжнародний розшук.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як найефективніше підготуватись до судового засідання? З IT-рішенням LIGA360:Юрист. Знайдіть судові рішення за темами, які цікавлять саме вас. У системі доступні зручні фільтри за регіонами, інстанціями, судами та навіть іменами суддів. Ви можете оцінити свій шанс на перемогу, завантаживши позовну заяву. Спробуйте LIGA360 прямо зараз.

Читайте також:

Невиконання рішення суду, яке набрало законної сили, свідчить про неповноту виконавчих дій: ВС

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини