Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Реструктуризація валютних кредитів: закони набули чинності

Реклама

Набули чинності три закони щодо реструктуризації кредитів в іноземній валюті. Вони були опубліковані в газеті "Голос України" від 22 квітня і набули чинності з дня, наступного за днем опублікування.

Про деякі деталі цих документів раніше розповіли на сайті Офісу Президента.

1) Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті» № 1381-IX, який Парламент ухвалив 13 квітня 2021 року.

Зазначається, що документ покликаний захистити позичальників, які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, але не змогли своєчасно здійснювати платежі за цими кредитами, серед іншого, через збройну агресію проти України.

"Споживче, зокрема іпотечне, кредитування в іноземній валюті заборонене з 2011 року, проте низка позичальників має валютні кредити, які були видані ще за іпотечного буму 2006-2007 років. З початком збройної агресії проти України та окупації частини території відбулися значні курсові коливання, що вдарило по здатності позичальників обслуговувати валютні кредити. Але тягар від зміни курсу не має перекладатися виключно на позичальників. Тому лише ті позичальники, які не мали простроченої заборгованості станом на 1 січня 2014 року або погасили її до дня реструктуризації, мають право скористатися умовами реструктуризації за законом, а саме: валютні зобов'язання конвертуються за середнім значенням між офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на день проведення реструктуризації, та офіційним курсом гривні до такої іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату надання кредиту", - йдеться в повідомленні.

Крім того, зазначається, що документ передбачає:

  • раніше сплачена неустойка зараховується в погашення тіла та процентів за кредитом;

  • відсотки, нараховані до дня реструктуризації, перераховуються за ставками депозитів у відповідній валюті;

  • після реструктуризації кредит має бути погашений протягом 10 років;

  • проценти за таким реструктуризованим кредитом сплачуються за ринковою ставкою в національній валюті - український індекс депозитних ставок у гривні за 12-місячними депозитами плюс 1%;

  • кредит можна погасити достроково у будь-який момент.

2) Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реструктуризації зобов'язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб» № 1382-IX, який Верховна Рада підтримала 13 квітня.

Зазначається, що цей Закон спрощує процедури банкрутства для валютних позичальників.

3) Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реструктуризації зобов'язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб» № 1383-IX, який Парламент ухвалив також 13 квітня.

Документ усуває податкове навантаження на громадян, що виникало б у зв'язку з проведенням реструктуризації валютних кредитів.

Не встигаєш за змінами законодавства? Автоматичні сповіщення є у системі LIGA360. Не пропусти важливих нововведень.

Читайте також: Колекторам установлено чіткі правила роботи: Закон офіційно опубліковано

Бізнес щодня стикається з ризиками - від партнерів, клієнтів або конкурентів. Відтепер у CONTR AGENT можна перевірити інформацію про фізичних осіб і бути впевненими у бізнес-зв'язках. Система проаналізує інформацію з державних реєстрів, і повідомить, якщо особа переховується від органів влади, є у реєстрі боржників, або має відкриті провадження.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини