Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Закон щодо призову резервістів на військову службу в особливий період набрав чинності

Реклама

23 квітня 2021 року набрав чинності Закон № 1357-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та ведення військового обліку», який Верховна Рада ухвалила 30 березня 2021 року. Документ було офіційно опубліковано в газеті "Голос України" 22 квітня.

Документ удосконалює вимоги щодо комплектування Збройних Сил та інших військових формувань резервістами (військово-навченими особами з бойовим досвідом) в особливий період без оголошення мобілізації. Це дасть змогу оперативно доукомплектувати резервістами військові частини всіх сил оборони держави, чим суттєво підвищити їхню боєздатність під час військової агресії, а також швидко збільшити бойовий потенціал сил оборони та вчасно реагувати на раптові загрози національній безпеці, повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента.

Закон запроваджує новий вид військової служби - військова служба за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Зазначається, що в особливий період на військову службу призиватимуть громадян, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві та/або зараховані до військового оперативного резерву. Рішення про проведення такого призову ухвалюватиме Верховний Головнокомандувач ЗСУ за поданням Головнокомандувача ЗСУ. У рішенні визначатимуться категорії резервістів, яких необхідно буде призивати, завдання, обсяги, строки та порядок проведення призову тощо.

На громадян, яких призиватимуть із числа резервістів в особливий період, поширюватимуться ті самі трудові, соціально-правові та освітні гарантії, які передбачені для мобілізованих осіб. Зокрема, закріплюються гарантії у сприянні працевлаштуванню для молодих людей протягом шести місяців після припинення такої служби.

Також Закон реформує систему військового обліку та діяльність місцевих органів військового управління, базуючись на європейських принципах і підходах.

Зокрема, передбачається створення на базі військкоматів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки; упорядкування питань військового обліку призовників, військовозобов'язаних і резервістів.

Удосконалюється порядок здійснення військового обліку резервістів, серед іншого за допомогою автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Оберіг» (Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів).

Крім того, Закон осучаснює вимоги до адміністративної відповідальності посадових осіб, резервістів, військовозобов'язаних і призовників за порушення законодавства про військовий обов'язок і військову службу та умисне зіпсуття чи втрату з необережності військово-облікових документів.

Також запроваджується кримінальна відповідальність за ухилення від призову в особливий період; від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів.

Зокрема, статті 336 та 337 Кримінального кодексу викладаються в такій редакції:

Стаття 336. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період

Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Стаття 337. Ухилення від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів

Ухилення призовника, військовозобов'язаного, резервіста від військового обліку після попередження, зробленого відповідним керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки, керівниками відповідних органів Служби безпеки, відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки, карається штрафом від трьохсот до п'ятисот НМДГ (від 5100 до 8500 грн) або виправними роботами на строк до одного року.

Ухилення військовозобов'язаного, резервіста від навчальних (спеціальних) зборів карається штрафом від п'ятисот до семисот НМДГ (від 8500 до 11900 грн) або виправними роботами на строк до двох років.

До 29 квітня діє спеціальна ціна на рішення LIGA360: ЮРИСТ (Професійний). Отримайте доступ до бази з 1,5 млн нормативних актів й аналітики, переглядайте судові рішення та прогнозуйте вірогідність перемоги у суді з технологією machine learning. Ці та інші інструменти можна замовити за посиланням.

Читайте також:

Об'єднані територіальні громади контролюватимуть оформлення найманої праці

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини