Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кабмін уточнив види доходів, за які проводиться компенсація у разі їх несвоєчасної виплати

Реклама

Уряд уточнив види грошових доходів, за які, у разі порушення термінів їх виплати, проводиться компенсація.

Відповідна постанова № 355 від 14 квітня 2021 року "Про внесення змін до Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати" набрала чинності 21 квітня.

До таких виплат включено:

- пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством);

- соціальні виплати;

- стипендії;

- заробітну плату (грошове забезпечення);

- суму індексації грошових доходів громадян;

- суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я;

- суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника.

Прийнятою постановою уточнюються джерела виплати такої компенсації (відповідно до Закону № 77-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» створено Фонд соціального страхування шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності).

Нагадаємо, 26 лютого 2021 року набрав чинності Закон № 1214-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати», який Верховна Рада ухвалила 4 лютого 2021 року (детальніше).

Отримайте безкоштовний 2-тижневий тест преміум-функцій LIGA360. Це комплекс інформаційно-аналітичних продуктів для захисту бізнесу. Дозволяє перевірити контрагентів, захистити нерухомість від рейдерства, автоматично сповіщає про зміни законодавства. Встигніть замовити тестовий доступ до 28 квітня тут.

Читайте також:

Карантин на користь: юристи опановують нові цифрові інструменти

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини