Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Внесено зміни до порядку перетину держкордону в умовах карантинних обмежень

Реклама

Постановою № 310 від 7 квітня внесено зміни до постанови № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

З повним текстом постанови зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ.

Портал МВС звертає увагу, що за новою редакцією документа для перетину державного кордону на в'їзд в Україну іноземці повинні мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією - партнером на території України (асистанс), покриває витрати, пов'язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні. Також іноземці повинні мати негативний результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, яке проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону.

Винятки становлять:

 • іноземці, осіби без громадянства, які постійно проживають на території України, та особи, яких визнано біженцями;

 • особи, які потребують додаткового захисту;

 • працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав;

 • працівники представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей;

 • водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні, нерегулярні та маятникові перевезення;

 • члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден;

 • члени поїзних і локомотивних бригад;

 • військовослужбовці (підрозділів) збройних сил держав - членів НАТО та держав - учасниць програми НАТО "Партнерство заради миру", які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил.

Читайте также: Для в'їзду в Україну іноземцям потрібен ПЛР-тест на COVID-19

Негативний результат ПЛР-тестування на COVID-19 не потрібен іноземцям та особам без громадянства, які не досягли 12 років.

Стосовно проходження самоізоляції громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які постійно проживають на території України після перетинання держкордону на в'їзд в Україну виключення становлять такі категорії осіб:

 • особи, які не досягли 12 років;

 • водії та члени екіпажів вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;

 • особи, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;

 • особи, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, яке проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону.

В МВС наголошують, що ці виключення діють, якщо немає підстав вважати, що вказані категорії осіб були в контакті із хворою на COVID-19 особою.

Нагадаємо, що у попередній редакції документа час здачі ПЛР-тесту для українців обмежувався 48 годинами, тепер його подовжено до 72 годин.

Раніше ми писали: Українцям змінили правила повернення з-за кордону

Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні, отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів.

Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте тверді та зважені рішення вже сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини