Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Що таке шум та які часові обмеження для шуму?

Реклама

Про те, що таке шум та коли заборонено шуміти розповіла Олена Городицька, фахівчиня Новороздільського бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Що таке шум?

Закон «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» відносить шум до фізичних факторів середовища життєдіяльності, що впливають або можуть впливати на здоров'я людини чи на здоров'я майбутніх поколінь.

 До шуму відносяться:

- запуск феєрверків, салютів;

- гучний спів та крики;

- гучне прослуховування музики;

- використання інших побутових засобів, які спричинюють шум (молотка, дрельки тощо).

Які часові обмеження для шуму?

Голосно співати і кричати, користуватися звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів заборонено з 22:00 до 08:00, а проводити ремонтні роботи, що супроводжуються шумом, заборонено у робочі дні з 21:00 до 08:00; у святкові та неробочі дні.

Зазначається, що власник або наймач повинен повідомити мешканців прилеглих квартир про початок ремонтних робіт. Важливо, що при здійсненні будь-яких видів діяльності шум не повинен перевищувати рівня, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

Який допустимий рівень шуму?

Допустимий рівень становить:

- у житлових приміщеннях вдень - це 55 дБ, а вночі - 45 дБ;

- на території, яка є прилеглою до будинку, вдень - 70 дБ, а вночі - 60 дБ;

- на майданчиках відпочинку на території мікрорайонів і груп житлових будинків, будинків відпочинку, пансіонатів, будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, майданчиках дитячих дошкільних установ, шкіл та інших навчальних закладів - до 45 дБ і вдень, і вночі;

- в залах кафе і ресторанів - до 55 дБ цілодобово.

Відповіді експертів юридичного ринку на найгарячіші питання юристів щодо кризових ситуацій доступні на сторінках видання "ЮРИСТ&ЗАКОН". Тільки практичні матеріали, що допоможуть попередити і запобігти багатьом кризовим ситуаціям, а не тільки діяти по факту процесів, що вже трапилися. Отримайте демо-номер за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте тверді та зважені рішення вже сьогодні.

Коли не діє заборона на перевищення встановленого рівня шуму?

Ці випадки окреслені у ч. 5 статті 24 Закону “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”):

- за наявності екстреної ситуації (наприклад аварія, пожежа, потоп, впало дерево на будинок тощо);

- якщо отримано дозвіл місцевої ради на проведення салютів, феєрверків в заборонений час;

- відзначення святкових, неробочих днів, днів міста, змагань та інших свят, позначених в рішення сесії місцевої ради;

- надання невідкладної допомоги;

- попередження і припинення порушень закону;

- коли шум в закритому приміщенні, за умови що він не поширюється за межі цього приміщення і його не чутно жителям прилеглих квартир;

- якщо джерелами шуму є обладнання та механізми, що забезпечують життєдіяльність житлових і громадських будівель, за умови прийняття всіх невідкладних заходів, які мінімізують проникнення шуму в прилеглі приміщення;

- проведення зборів, мітингів, демонстрацій і походів, якщо про це своєчасно повідомлені органи місцевого самоврядування.

Яка передбачена відповідальність за порушення правил дотримання тиші?

Порушення правил дотримання тиші є адміністративним правопорушенням і тягне за собою настання адміністративної відповідальності у вигляд попередження, штрафу або конфіскації звуковідтворювальної апаратури. Якщо тишу порушено вперше, то на правопорушника очікує попередження або штраф в розмірі від 85 до 255 грн.

У разі повторного порушення передбачено накладення штрафу в розмірі від 255 до 510 грн. Якщо ж правопорушник систематично протягом року порушував ці правила, був схильний до притягнення до адміністративної відповідальності за таке правопорушення, то його чекає штраф від 255 до 500 гривень з конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші.

Як захистити свої права?

Запропоновано два способи:

  • звернутися до органів Національної поліції України

  • звернутися до суду з позовом про відшкодування моральної шкоди, заподіяної систематичним порушенням режиму тиші.

Екосистема хмарних рішень LIGA360 повідомить про зміни в розкладі судових засідань, дозволить моніторити рішення конкретного суду чи навіть судді, сигналізуватиме про зміни в реєстрах щодо постачальників і партнерів. Час замовити тестовий доступ Ви можете замовити повний тестовий доступ на 4 доби до LIGA360 за посиланням.

Спробуйте також  Verdictum PRO, за допомогою якого на підставі завантаженої позовної заяви ви зможете отримати інформацію про вірогідність перемоги у суді у всіх трьох інстанціях за допомогою штучного інтелекту.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини