Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ВС роз'яснив, за яких умов кримінальне правопорушення вчиняється за попередньою змовою групою осіб

Реклама

Домовленість на спільне вчинення кримінального правопорушення не обов'язково має відбуватися в усній чи письмовій формі, а визначається і за допомогою конклюдентних дій - поведінки, що свідчить про намір діяти для досягнення спільної злочинної мети.

Про це йдеться в постанові Верховного Суду у справі № 464/710/18 від 10 грудня 2020 року, повідомили в прес-службі ВС.

ВС вказав, що положеннями ч. 2 ст. 28 КК встановлено, що кримінальне правопорушення визнається вчиненим за попередньою змовою групою осіб, якщо його спільно вчинили декілька осіб (дві або більше), які заздалегідь, тобто до початку кримінального правопорушення, домовилися про спільне його вчинення. При цьому домовленість про спільне вчинення кримінального правопорушення заздалегідь означає наявність згоди щодо його вчинення до моменту виконання його об'єктивної сторони.

Як видно з матеріалів кримінального провадження та встановлених фактичних обставин, особи перебували в родинних відносинах і проживали разом в одній квартирі. Кожен із них окремо, але з урахуванням обізнаності іншого та за спільним корисливим умислом, збували оперативному закупному фрагменти таблеток, що містять наркотичний засіб, обіг якого обмежено.

З огляду на це на підставі аналізу доказів, детально наведених у вироку, виходячи з конкретних обставин провадження, суд правильно надав юридичну оцінку узгодженим діям осіб та обґрунтовано кваліфікував їх за ч. 2 ст. 307 КК як незаконне придбання, зберігання з метою збуту та збут наркотичних засобів, вчинені повторно за попередньою змовою групою осіб.

Читайте також: ВС роз'яснив, які дії є "вживанням права на зло"

Подання електронного доказу в паперовій копії саме по собі не робить такий доказ недопустимим: ВС

Спрогнозуйте результат рішення суду з Verdictum PRO. ЛІГА:ЗАКОН презентує першу систему аналізу судових рішень із передбаченням вірогідності перемоги в суді за допомогою штучного інтелекту. Функціонал прогнозування на підставі аналізу тексту позовної заяви створено для попередньої оцінки ризиків та економії часу адвоката протягом підготовки до судових засідань. Детальніше за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини