Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набрали чинності зміни до Правил дорожнього руху в частині перевезення дітей

Реклама

4 березня 2021 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів від 24 лютого 2021 року № 152, якою внесено зміни до Правил дорожнього руху в частині перевезення дітей.

Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції, роз'яснив основні нововведення.

Що змінилось:

- доповнили визначення дитячої утримуючої системи (замість спеціальних засобів);

- прибрали вік дитини, залишили лише зріст (145 см);

- прибрали вимогу щодо користування дитячими утримуючими системами на транспортних засобах, що здійснюють регулярні, регулярні спеціальні та нерегулярні пасажирські автобусні перевезення, та спеціалізованих транспортних засобіах (медичної допомоги, Міноборони, МВС, Національної поліції, ДСНС, Держприкордонслужби, СБУ, ДСО);

- доповнили пункт щодо правил використання дитячих утримуючих систем в транспортних засобах.

Детальніше:

Пункт 1.10 доповнено новим абзацом:

- дитяча утримуюча система - обладнання, що здатне утримувати дитину в сидячому або нахиленому положенні, яка у разі зіткнення або різкого гальмування транспортного засобу зменшує небезпеку травмування дитини, що в ньому перебуває, шляхом обмеження рухливості її тіла.

Підпункт «б» пункту 21.11 викладено в такій редакції (забороняється перевозити):

б) дітей, зріст яких менше 145 см, у транспортних засобах без використання дитячих утримуючих систем, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на задньому сидінні мотоцикла та мопеда, крім:

- транспортних засобів, що здійснюють регулярні, регулярні спеціальні та нерегулярні пасажирські автобусні перевезення, за умови дотримання встановлених цими Правилами обмежень швидкості руху;

- спеціалізованих санітарних автомобілів бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, оперативних транспортних засобів Міноборони, МВС, Нацполіції, ДСНС, Держприкордонслужби, Служби безпеки, Управління державної охорони під час виконання ними невідкладного службового завдання.

Правила доповнено пунктами 21.12 - 21.16 такого змісту:

21.12. Дитячі утримуючі системи повинні використовуватися у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки чи системами з'єднання дитячої утримуючої системи, передбаченими їх конструкцією, та відповідати вимогам чинних в Україні правил і нормативів.

21.13. Дитячі утримуючі системи встановлюють на місцях для сидіння, крім першого ряду. У разі перевезення дитини віком до трьох років у легковому автомобілі на місці для сидіння першого ряду допускається встановлення дитячих утримуючих систем, які встановлюються проти напрямку руху з обов'язковим відключенням фронтальної подушки безпеки цього місця для сидіння (у разі її наявності).

21.14. Дитячі утримуючі системи встановлюють і використовують відповідно до інструкцій виробників цих систем та транспортних засобів.

21.15. Характеристики дитячої утримуючої системи повинні відповідати масі та зросту дитини, яка в ній перевозиться.

21.16. Діти повинні перебувати у дитячих утримуючих системах у пристебнутому положенні.

Олексій Білошицький нагадав, що у 2019 році було посилено відповідальність за порушення правил перевезення дітей - штраф 510 гривень, а за повторне протягом року вчинення порушення - 850 гривень.

Адвокати - члени НААУ отримали ексклюзивний цифровий продукт. LIGA360: АДВОКАТ НААУ - це доступ до кабінету і подій ВША НААУ, новини й експертна аналітика, повна база законодавства й судових рішень, інструменти для просування адвокатських послуг та подання звітності. Замовте доступ до системи прямо зараз. Якщо ви чинний член НААУ, скористайтеся вільним тестовим доступом до 15 березня.

Репутація співробітників і партнерів - це репутація вашого бізнесу. Оновлений CONTR AGENT надасть дані з державних реєстрів щодо громадян України. Дізнавайтеся про борги, корупційні схеми, відкриті виконавчі провадження, санкції, перебування особи у розшуку. Відтепер ще більше можливостей за найвигіднішою ціною.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини