Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

"Автоматичний" перехід права власності на землю під час купівлі нерухомості: НПУ закликає скасувати прийняття Закону

Реклама

Нотаріальна палата звернулася до народних депутатів з проханням скасувати рішення про прийняття Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості)» (законопроект № 0850). Зазначається, що він:

- порушує права фізичних та юридичних осіб;

- суперечить Конституції, положенням і принципам чинного законодавства, нормам міжнародного права;

- створює умови для рейдерського захоплення земельних ділянок, ухилення від сплати податків і зменшення надходжень до держбюджету, зниження інвестиційної привабливості України.

Про це повідомила прес-служба НПУ.

У зверненні Нотаріальної палати зауважено, що вказаний Закон всупереч Земельному кодексу не визначає статус земельної ділянки як окремого об'єкта права власності, а отже надає йому інший (похідний) правовий статус.

Згідно із нормами Земельного та Цивільного кодексів перехід права власності на земельну ділянку можливий лише в спосіб, визначений законом, зокрема на підставі договорів, які підлягають обов'язковому нотаріальному посвідченню. Під час нотаріального посвідчення договорів про відчуження нерухомого майна нотаріус перевіряє низку фактів, законність і достовірність документів тощо. Запровадження так званого «автоматичного» переходу права власності означає, що всі ці перевірки не будуть здійснюватися. Тобто в результаті такої угоди будуть порушені права третіх осіб, зокрема права кредиторів, орендарів, а також виникатимуть ситуації відчуження земельних ділянок без відома їх дійсних власників або співвласників.

Окрім того, принцип «автоматичного» переходу права власності суперечить Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Нотаріальна палата вважає, що «автоматичний» перехід права власності надає можливості для рейдерського захоплення земельних ділянок і створення схем виведення земельних ділянок з-під обтяжень. Це послабить захист приватної власності в Україні, що призведе до збільшення кредитних ставок та істотно погіршить інвестиційну привабливість нашої держави.

НПУ попереджає про безпрецедентні загрози прийнятого Закону та нагадує: відповідно до Конституції земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Забезпечити захист нерухомого майна та земельних ділянок від несанкціонованої зміни власника у період кризи можливо! Довірте це сервісу SMS-Маяк, який проінформує користувачів про зміни статусу об'єктів нерухомого майна. Поставити на моніторинг зараз

Читайте також:

Автоматичний перехід прав на землю при переході права власності на нерухомість: прийнято Закон

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини