Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НПУ просить Фонд держмайна визначити строки обіцяного оновлення Єдиної бази даних звітів про оцінку

Реклама

Нотаріальна палата звернулася до Фонду державного майна з приводу ситуації, пов'язаної з практичною реалізацією положень Закону № 354-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості та прозорості реалізації майна». Про це повідомили в прес-службі НПУ.

Закон № 354-IX було прийнято з метою спрощення процедури оцінки нерухомих об'єктів і запровадження нового способу автоматичної оцінки модулем ФДМУ. Завдяки цій системі будь-яка особа мала б змогу в максимально короткі строки отримати довідку про автоматичну оцінку об'єкта нерухомого майна і на її підставі укласти правочини щодо об'єкта нерухомості.

Закон передбачає набрання чинності вказаними змінами не пізніше 1 липня 2020 року. Відповідно, з цієї дати ФДМУ повинен був забезпечити функціонування у складі Єдиної бази даних звітів нового модуля, безоплатне формування електронних довідок про оціночну вартість об'єкта нерухомості, зокрема безоплатний доступ нотаріуса до Єдиної бази для перевірки факту формування довідки, реєстрації звіту про оцінку, внесення інформації про ціну об'єкта нерухомості, зазначену в договорі купівлі-продажу, що посвідчується нотаріусом.

Втім, незважаючи на позитивну мету Закону, обіцяні новації із 01.07.2020 так і не запрацювали, база й досі функціонує у «старому режимі».

Зазначається, що оскільки Закон № 354-IX мав суспільний резонанс і позиціонувався як такий, що забезпечує громадянам можливість самостійно безоплатно формувати довідки про оціночну вартість належного їм нерухомого майна, зараз нотаріусам доводиться пояснювати громадянам, що новації ще не впроваджено, а тому прискорити процес укладення правочинів з нерухомістю немає можливості.

Така ситуація створює негативну атмосферу в роботі нотаріусів та не надає позитивного іміджу державним інституціям у питанні захисту прав та законних інтересів фізичних та юридичних осіб, пов'язаних з прозорістю реалізації ними об'єктів нерухомого майна, зазначають у Нотаріальній палаті.

Тому Нотаріальна палата просить ФДМУ надати інформацію щодо строків:

- прийняття та оприлюднення Фондом рішення про введення в промислову експлуатацію програмного забезпечення Єдиної бази даних звітів про оцінку;

- реалізації можливості автоматичного формування електронних довідок про оціночну вартість об'єкта нерухомості;

- забезпечення повної реалізації положень Закону № 354-IX.

Не дайте рейдерам нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг у сервісі SMS-Маяк. Сервіс миттєво проінформує про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді сповіщення в особистому кабінеті, sms-повідомлення чи email-листа. Поставити на моніторинг зараз

Читайте також:

Депутати пропонують спростити доступ кандидатів до професії нотаріуса

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини