Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Швидкість інтернету відповідно до встановлених показників і параметрів: Закон опубліковано

Реклама

16 січня в газеті "Голос України" був опублікований Закон «Про електронні комунікації», ухвалений Верховною Радою 16 грудня.

Закон набирає чинності з 1 січня 2022 року.

Зокрема, оператори мають надавати абоненту інформацію про мінімальну, середню та максимальну швидкість Інтернету, а заявлена оператором швидкість не повинна критично відрізнятися від реальної.

В Законі визначено, що універсальні електронні комунікаційні послуги широкосмугового доступу до мережі інтернет у фіксованому місці повинні забезпечувати швидкість відповідно до показників та параметрів, встановлених центральним органом виконавчої влади у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра.

Ці показники встановлюються на рівні, достатньому для підтримки доступу споживачів до таких послуг (сервісів):

1) електронна пошта;

2) пошукові системи, що дають змогу здійснювати пошук усіх типів інформації;

3) основні електронні засоби навчання та освіти;

4) засоби масової інформації в мережі Інтернет;

5) електронна комерція;

6) інтернет-банкінг;

7) доступ до послуг електронного урядування (електронних адміністративних послуг);

8) соціальні мережі та сервіси обміну повідомленнями в мережі Інтернет;

9) голосові та відеоз'єднання.

У Мінцифри пояснили, що Закон передбачає:

- зменшення кількості перевірок і регуляторного тиску на компанії у сфері електронних комунікацій;

- усі постачальники електронних комунікаційних мереж і послуг матимуть однакові права та доступ до інфраструктури, запроваджується механізм консультацій з учасниками ринку;

- забезпечення конкуренції на ринку електронних комунікацій;

- користувачі матимуть можливість обрати окремі електронні комунікаційні послуги (не в складі пакета послуг) за технічної можливості;

- право на отримання вичерпної та чіткої інформації абонентом щодо опису умов договору відповідно до правил надання та отримання електронних комунікаційних послуг;

- зменшення спаму за рахунок обов'язкової попередньої згоди абонента на отримання інформації та обов'язкову можливість відмови абонента від розсилки;

- збільшення штрафу для постачальників електронних комунікацій у разі порушення прав користувачів.

Про зміни в сфері IT читайте у випуску видання "ЮРИСТ&ЗАКОН". Ви можете придбати повний доступ до електронного видання "ЮРИСТ&ЗАКОН" за посиланням.

Законом передбачається створення Електронної регуляторної платформи - сервісу, який забезпечить прозорий та автоматизований процес взаємодії між операторами та провайдерами з одного боку та держави - з іншого. Платформа забезпечуватиме взаємодію реєстрів постачальників послуг, ліцензій, присвоєнь радіочастот, геоінформаційної системи для географічних оглядів доступності на території України тощо. Доступ до цієї системи буде відкритим і безкоштовним.

Також вперше передбачена детальна процедура врегулювання спорів за посередництвом регулятора - як між декількома постачальниками послуг, так і між користувачами та постачальниками.

Крім цього, документ передбачає технологічну нейтральність - можливість оператора на власний розсуд обирати технологію (наприклад, 3G або LTE) для застосування на його частотах.

Зазначається, що Закон «Про електронні комунікації» орієнтований на захист прав споживачів: відтепер доступ до якісного Інтернету є універсальною послугою, тобто має гарантуватись громадянам державою.

При цьому спрощується процедура захисту прав абонента. Якщо у нього неправомірно списані гроші з рахунку, йому не потрібно йти до суду. Питання можна вирішити, звернувшись до регулятора з електронною скаргою.

Детальніше про карантин-2020:обмеження, пільги та відповідальність за порушення карантину ви можете ознайомитись у модулі "Ситуації для юриста" в ІПС ЛІГА:ЗАКОН. В модулі надаються основні та спеціальні нормативні акти, роз'яснення, консультації, судова практика, а також статті видання "Юрист&Закон" на відповідну тему. Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте тверді та зважені рішення вже сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини