Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Банкам і небанківським фінустановам надали більше часу для автоматизації процесів у сфері фінмоніторингу

Реклама

Нацбанк відтермінував на шість місяців строки для налаштування та автоматизації процесів у сфері фінансового моніторингу для банків та небанківських фінустанов.

Відтепер вони зобов'язані це зробити не пізніше 30 червня 2021 року. Раніше передбачалося, що вони мали привести свої процеси у відповідність до вимог положень про здійснення банками та установами фінансового моніторингу не пізніше 31 грудня 2020 року.

Зазначені зміни затверджено постановою Правління НБУ від 12 січня 2021 року № 2 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України", яка набрала чинності 15 січня 2021 року.

З повним текстом постанови зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Графік було змінено з урахуванням потреби банків і небанківських фінустанов у додатковому часі для розроблення програмного забезпечення, у тому числі в зв'язку із запровадженими карантинними заходами. Так, на сьогодні значна кількість ІТ-компаній, які розробляють необхідне програмне забезпечення, працюють у дистанційному режимі або в скороченому штаті через значний рівень захворювань, повідомили в Нацбанку.

Банки та платіжні системи, які здійснюють перекази коштів у режимі онлайн, повинні налаштувати систему автоматизації процесів із фінмоніторингу. Для решти небанківських фінустанов наявність системи автоматизації має рекомендаційний характер.

Регулятор нагадав, що в зв'язку з уведенням у дію 28 квітня 2020 року нових вимог законодавства з питань фінансового моніторингу Національний банк затвердив Положення про здійснення банками фінансового моніторингу (постанова Правління Національного банку № 65) та Положення про здійснення установами фінансового моніторингу (постанова Правління Національного банку № 107). Положеннями, зокрема, передбачено, що банки та небанківські установи мають налаштувати та автоматизувати свої процеси у сфері фінансового моніторингу.

Перевірка реєстраційних змін компаній 24/7 можлива навіть у період карантину. Тримайте у безпеці свій бізнес разом із системою перевірки та моніторингу бізнес-партнерів CONTR AGENT. Система забезпечує автоматичний моніторинг понад 6,5 млн компаній та ФОП України, оновлення всіх реєстраційних змін компанії та миттєве сповіщення про них. Скористайтеся перевагами тестового доступу системи зараз.

Читайте також:

Взяття на облік адвокатів і нотаріусів як суб'єктів первинного фінмоніторингу: діє оновлена процедура

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини