Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У яких випадках змінюється кадастровий номер ділянки?

Реклама

Заступник директора Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА Юрій Тацій розповів, коли змінюється кадастровий номер ділянки і що з цим робити.

Кожна земельна ділянка під час реєстрації отримує унікальний код - кадастровий номер (ст. 1 Закону «Про Державний земельний кадастр»). Це індивідуальний набір цифр і знаків, який зберігається за ділянкою протягом всього часу її існування.

Юрій Тацій зазначив, що зміна кадастрового номера у існуючої земельної ділянки все ж можлива, але тільки у разі розширення чи звуження її меж. Найчастіше це трапляється у таких випадках:

- коли землю розділяють на декілька частин. Тоді кожна новоутворена ділянка отримує власний кадастровий номер, адже її початкові межі змінено;

- коли ділянки об'єднують в одну. Принцип зміни меж такий самий, а значить нова територія отримує один новий кадастровий номер.

Він пояснив, що в обох випадках власник (або власники) повинні отримувати містобудівні умови та обмеження на будівництво, навіть якщо воно вже розпочато. І цілком можливо, що наявні споруди суперечитимуть виданій документації. У такому разі отримувач МУО зобов'язаний змінити параметри своєї забудови. 

Захистити своє майно від рейдерів допоможе ефективний сервіс SMS-Маяк від "ЛІГА:ЗАКОН". Завдяки ньому можна відстежувати зміни статусу об'єкта нерухомості. Отримана інформація дасть змогу своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про скасування вчинених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність таких дій. Ефективно уберегтися від рейдерів також допоможуть сервіси SMS-Маяк Земля та SMS-Маяк Іпотека від "ЛІГА:ЗАКОН", за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Читайте також:

Як дізнатися, які земельні ділянки вільні та можуть бути приватизовані для забудови?

Оновлено порядок проведення нормативної грошової оцінки сільгоспземель

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини