Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Які карантинні обмеження чекають на українців з 8 до 24 січня?

Реклама

Раніше в МОЗ роз'яснили, що на період з 00:00 8 січня до 00:00 25 січня буде запроваджено посилений карантин, який передбачає наступні обмеження роботи:

  • закладів громадського харчування (крім адресної доставки замовлень та замовлень на винос);

  • розважальних закладів;

  • закладів торгівлі непродовольчими товарами;

  • закладів культури і проведення культурних масових заходів;

  • спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів;

  • проведення масових заходів, крім організації гірськолижного дозвілля (без роботи закладів громадського харчування та продажу алкогольних напоїв);

  • непродовольчих ринків;

  • відвідування закладів освіти, крім дитсадків.

Водночас з 8 до 24 січня робота громадського транспорту не зупинятиметься.

Читайте також: Українців чекають посилені карантинні обмеження з 8 до 24 січня (інфографіка)

В Американській торговельній палаті роз'яснили, що відповідно до постанови Кабміну № 1236, з 8 січня 2021 року до 25 січня 2021 року на всій території України забороняється торгівля будь-якими товарами, окрім:

- продуктів харчування;

- лікарських засобів та виробів медичного призначення;

- засобів гігієни та зв'язку;

- кормів, ветеринарних препаратів, насіння, засобів захисту рослин.

Будь-які інші товари можна буде замовити лише з адресною доставкою.

Палата звернула увагу на те, що мова йде не лише про повне закриття спеціалізованих магазинів. З 8 січня навіть в супермаркетах буде заборонено продавати значну частину товарів повсякденного вжитку: побутову хімію та інструменти, одяг, пресу, лампочки, батарейки, дитячі товари для навчання.

"Для обмеження доступу відвідувачів до заборонених для реалізації товарів, згідно з рішенням Уряду, супермаркети будуть вимушені закривати окремі відділи або забороняти продаж таких товарів безпосередньо при розрахунку на касі. На думку компаній-членів Палати, таке рішення не лише є прямим обмеженням прав споживачів у придбанні необхідної продукції, але й потенційно призводитиме до виникнення конфліктних ситуацій в магазинах", - вважають в Палаті.

Зазначається, що протягом грудня Палата неодноразово зверталася до Кабміну з проханням переглянути текст відповідного постанови №1236.

Пропонована бізнес-спільнотою редакція дозволяє роботу суб'єктів господарювання, які продають товари на торговельних площах, не менш як 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутової хімії, засобами зв'язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів.

Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні, отримуйте у системах ЛІГА:ЗАКОН.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів.

Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте тверді та зважені рішення вже сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини