Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Списання податкових боргів до 3060 грн та допомога у розмірі 8 тис. грн: Закони прийнято

Реклама

Сьогодні, 4 грудня, народні депутати прийняли раніше анонсовані закони (проекти № 4429 і 4430), спрямовані на підтримку людям та бізнесу, якщо карантинні обмеження будуть посилені.

Про зазначені законодавчі ініціативи ЮРЛІГА писала раніше.

Які програми підтримки діятимуть у разі запровадження жорсткого карантину, пояснив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Facebook.

- Одноразова матеріальна допомога застрахованим особам у розмірі 8 тис. грн. Допомога може надаватися найманим працівникам, які втратили частину заробітної платні внаслідок посилення карантинних обмежень, та фізичним особам - підприємцям, які втратили частину доходу через заборону на повноцінне функціонування.

- Одноразова матеріальна допомога юридичним особам з метою збереження робочих місць. Наприклад, якщо підприємець - юридична особа вимушено скорочує тривалість робочого часу працівника через посилений карантин, то він зможе отримати одноразову допомогу на одного такого працівника до 8 тис. грн.

- Одноразова компенсація витрат юридичних осіб, понесених на сплату ЄСВ. Відповідна допомога надається тим бізнесам, чия діяльність буде призупинена у випадку посилення карантинних заходів. Сума одноразової компенсації буде розраховуватися як середнє значення сплачених сум ЄСВ за десять місяців.

- Запровадження податкових канікул для 200 тисяч ФОПів першої групи, що звільняє їх від нарахування та сплати єдиного податку та єдиного внеску з грудня 2020 року до травня 2021 року.

- Списання податкового боргу платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу за усіма податками та зборами не перевищує 3060 грн. і він не погашений станом на 1 листопада 2020 року.

- Відтермінування на строк до одного року сплати податкових боргів громадян та самозайнятих осіб на суму до 6800 грн., які виникли до 1 грудня 2020 року.

- Списання пені та штрафні санкції з податкових боргів, якщо вони будуть погашені протягом шести місяців після набуття чинності Законом.

- Збільшення втричі (з 1 020 грн до 3 060 грн) порогу податкового боргу, щодо якого податкова не вчинятиме заходи стягнення.

- Звільнення від оподаткування матеріальної допомоги, яку громадяни та бізнес отримуватимуть від держави у зв'язку з посиленим карантином - матеріальна допомога не оподатковуватиметься ПДФО та податком на прибуток.

Зауважимо, що зазначені закони прийнято з урахуванням пропозицій профільних комітетів і техніко-юридичними правками.

Перевірка реєстраційних змін компаній 24/7 можлива навіть у період карантину. Тримайте у безпеці свій бізнес разом із системою перевірки та моніторингу бізнес-партнерів CONTR AGENT. Система забезпечує автоматичний моніторинг понад 6,5 млн компаній та ФОП України, оновлення всіх реєстраційних змін компанії та миттєве сповіщення про них. Скористайтеся перевагами тестового доступу системи зараз.

Читайте також:

Допомогу в розмірі 8 тис. грн отримає бізнес шести категорій КВЕД: Мінцифри

Встановлено нові ліміти для ФОП-єдинників

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини