Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Опубліковано Закон про зміну порядку передачі в оренду водних об'єктів у комплексі з земельними ділянками

Реклама

Сьогодні, 2 грудня, в газеті "Голос України" опубліковано Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об'єктів у комплексі з земельними ділянками" (законопроект № 0853, який раніше був зареєстрований за № 3157), прийнятий ВР 4 листопада.

Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, крім пункту 3 розділу "Прикінцеві та перехідні положення"(щодо приведення нормативно-правових актів у відповідність із Законом), який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.

Встановлено, що типовий договір оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об'єктом затверджується Кабміном.

Умови використання водних об'єктів, розмір орендної плати та строк дії договору оренди визначаються у договорі оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об'єктом.

Визначається, що у договорі оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об'єктом також зазначаються:

- розмір орендної плати за водний об'єкт;

- об'єм та площа водного об'єкта (водного простору), у тому числі рибогосподарської технологічної водойми;

- перелік гідротехнічних споруд, лінійних споруд, мостових переходів, інших об'єктів інфраструктури, розташованих на земельній ділянці (за наявності), їх характеристика та стан;

- зобов'язання орендаря щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об'єкта, експлуатації водосховищ і ставків відповідно до визначених у встановленому порядку режимів роботи, а також необхідність оформлення права користування гідротехнічними спорудами та права спеціального водокористування.

Крім того, закріплюється, що невід'ємною складовою договору оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об'єктом є паспорт водного об'єкта.

Захистити своє майно від дій рейдерів уже зараз допоможе ефективний сервіс SMS-Маяк від "ЛІГА:ЗАКОН". Завдяки ньому можна відстежувати зміни статусу об'єкта нерухомості. Отримана інформація дасть змогу своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про скасування вчинених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність таких дій.

У Мінекономіки зазначили, що основними новаціями документу є:

- удосконалення порядку передачі в оренду водних об'єктів у комплексі з земельними ділянками;

- зобов'язання орендарів водного об'єкта надавати іншим водокористувачам можливість здійснювати спеціальне водокористування;

- зобов'язання орендаря щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об'єкта, експлуатації водосховищ і ставків відповідно до встановлених в установленому порядку режимів роботи;

- зобов'язання орендаря щодо необхідності оформлення права користування гідротехнічними спорудами та права спеціального водокористування;

- встановлення п'ятиденного строку після державної реєстрації права оренди земельної ділянки державної або комунальної власності для надання копії договору оренди відповідному податковому органу, а в разі оренди земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об'єктом - також відповідному територіальному органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.

Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні, отримуйте у системах ЛІГА:ЗАКОН.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів.

Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте тверді та зважені рішення вже сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини