Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податківці по-новому формуватимуть план проведення документальних планових перевірок

Реклама

Міністерство фінансів наказом від 7 вересня 2020 року № 548 виклало в новій редакції Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків. Таким чином Порядок приводиться у відповідність до п. п. 77.2 та 77.4 ПКУ щодо порядку проведення документальних планових перевірок, унесених Законом № 466-IX.

З повним текстом оновленого Порядку зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Як і раніше, річний план-графік оприлюднюватиметься на офіційному веб-сайті ДПСУ до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки. Оновлюватися річний план-графік буде в разі його коригування.

Але внесення змін до плану-графіка перевірок на поточний рік допускатиметься тепер не частіше одного разу в першому та одного разу в другому кварталах такого року, крім:

- випадків, коли зміни пов'язані зі змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка,

- та/або виправлення технічних помилок.

Документальна перевірка платника податків, який був включений до плану-графіка перевірок на поточний рік унаслідок внесення змін у такому році (інших, ніж зміни найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок), може бути розпочата:

- не раніше ніж 1 липня поточного року у разі внесення змін до плану-графіка на поточний рік у першому кварталі такого року,

- не раніше ніж 1 жовтня поточного року у разі внесення змін до плану-графіка на поточний рік у другому кварталі такого року.

Оновлений план-графік оприлюднюється на офіційному веб-порталі ДПСУ до 30 числа останнього місяця кварталу (у випадках змін найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок - до 30 числа місяця, що передує місяцю, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки).

Також наказом затверджується оновлений перелік ризиків від провадження господарської діяльності платників податків з урахуванням галузевої та регіональної специфіки, результатів попередніх аудитів, судової практики та даних, які можуть бути отримані від державних органів («відкритих джерел»), відповідно до вимог розпорядження КМУ № 542 та їх поділ за ступенями ризику.

Крім того, змінюється назва контролюючого органу на ДПСУ та виключаються норми, які не належать до сфери регулювання Порядку № 524 після прийняття постанови КМУ від 18.12.2018 № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України». Зокрема, виключено посилання на положення Митного кодексу, а саме що план-графік документальних планових перевірок щодо дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів, складається з квартальних планів-графіків відповідно до вимог статті 346 МКУ.

Також з переліку критеріїв ризику виключено критерії ризику платників податків - учасників зовнішньоекономічної діяльності, які перевіряються з питань дотримання вимог законодавства з питань державної митної справи, та з розділу І плану-графіка виключено підрозділ C «Платники податків та їх контрагенти, які мають ризики несплати податків та плануються до перевірок щодо дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи».

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 29 жовтня 2020 р. за № 1064/35347 та набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Основні положення зазначеного наказу роз'яснили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Карантин без бізнес-перешкод! Довірте моніторинг змін компанії бізнес-партнера системі CONTR AGENT. Усі дані оновлюються з понад 40 державних реєстрів і відкритих джерел. Замовити тестовий доступ на 72 години

Читайте також:

В ДПС надали роз'яснення щодо скасування дії ЕЦП

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини