Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кабмін дав старт функціонуванню Національного органу інтелектуальної власності

Реклама

Кабмін дав старт функціонуванню Національного органу інтелектуальної власності.

Відповідне розпорядження “Про Національний орган інтелектуальної власності” прийнято на урядовому засіданні 13 жовтня з ініціативи Мінекономіки, повідомляє Урядовий портал.

Розпорядженням визначено, що функції Національного органу інтелектуальної власності виконуватиме державне підприємство “Український інститут інтелектуальної власності”.

Прийняття розпорядження дасть змогу створити правові підстави для початку функціонування з 14 жовтня цього року Національного органу інтелектуальної власності (НОІВ), який слугуватиме єдиним вікном з видачі охоронних документів на об'єкти права інтелектуальної власності.

НОІВ здійснюватиме, зокрема, такі функції:

- приймання заявок на державну реєстрацію авторського права та договорів, які стосуються права автора на твір;

- приймання заявок на реєстрацію об'єктів промислової власності та проведення їх експертизи (винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення, компонування напівпровідникових виробів);

- видача патентів, свідоцтв;

- здійснення підготовки, атестації та реєстрації патентних повірених;

- забезпечення діяльності колегіальних органів (Апеляційної палати, Комісії щодо погодження питань про внесення позначення, що містить офіційну назву держави “Україна”, до торговельної марки, Атестаційної та Апеляційної комісій);

- виконання функцій Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи відповідно до Угоди зі Всесвітньою організацією інтелектуальної власності.

Довідково: розпорядження розроблено Мінекономіки на виконання Закону № 703-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності”. У зазначеному Законі (набрав чинності 14 жовтня 2020 року) визначено повноваження Національного органу інтелектуальної власності.

14 жовтня 2020 року державне підприємство “Український інститут інтелектуальної власності” (Укрпатент) розпочинає виконувати функції НОІВ згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів “Про Національний орган інтелектуальної власності”.

Мінекономіки згідно з цим Законом продовжуватиме забезпечувати формування та реалізовувати державну політику у сфері інтелектуальної власності. При цьому деякі функції (зокрема, видача патентів, свідоцтв) переходять від Мінекономіки до Укрпатенту.

Марафон знижок до Дня юриста! Обирайте комплексні рішення для юриста, адвоката та партнера юридичного бізнесу зі знижкою 30 %. Будьте в курсі змін НПА, у тому числі нових надходжень та законопроектів, судових рішень, розкладу судових засідань, контролюйте контрагентів та партнерів в єдиному просторі для професійної роботи LIGA360. Замовити зі знижкою.

Читайте також:

Кабмін подовжив дію адаптивного карантину до 31 грудня

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини