Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати підтримують ліквідацію податкової міліції

Реклама

Сьогодні, 3 вересня, Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу законопроект № 3087-д «Про Бюро економічної безпеки», повідомляє інформаційне управління ВР.

Усі законопроекти з пояснювальними записками до них можна знайти в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ до систем.

Альтернативний, доопрацьований проект представив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За словами пана Гетманцева, законопроект розроблено з метою ліквідації податкової міліції, оптимізації структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері економіки, усунення дублювання їх функцій та створення Бюро економічних безпеки України з метою запобігання, попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до їх підслідності.

Народний депутат повідомив, що передбачені законопроектом зміни до Кримінального процесуального кодексу профільний Комітет виніс в окремий законопроект. Окрім того, задля узгодження з Конституцією, запропоновано підпорядкувати Бюро економічної безпеки України Кабінету Міністрів, а не Президентові, як сказано в проекті.

Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проект № 3087-д із запропонованими змінами.

Проект визначає мету, принципи, правові та організаційні засади створення та діяльності Бюро економічної безпеки України як правоохоронного органу, на який покладається виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень у сфері економіки, а також запобігання їх вчиненню у майбутньому.

Проектом окреслюються завдання та повноваження Бюро економічної безпеки України, контроль за його діяльністю, правовий статус, обов'язки та відповідальність працівників Бюро, основи його співпраці з державними органами, підприємствами, установами та організаціями, компетентними органами інших держав та міжнародними організаціями, юридичними та фізичними особами та закладаються основи правоохоронної діяльності, керованої аналітикою.

Згідно з проектом Бюро економічної безпеки відповідно до покладених на нього завдань:

1) проводитиме оперативно-розшукову діяльність та досудове розслідування;

2) здійснюватиме розшук осіб, які переховуються від органів слідства та суду за вчинення кримінальних правопорушень, віднесених до його підслідності;

3) здійснюватиме аналітичне забезпечення досудового розслідування, оперативно-розшукової діяльності;

4) збиратиме, аналізуватиме, узагальнюватиме інформацію щодо кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності, прогнозуватиме тенденції розвитку негативних процесів кримінального характеру в цій сфері;

5) залучатиме у межах компетенції на добровільній основі, у тому числі на договірних засадах, кваліфікованих спеціалістів та експертів, зокрема іноземців;

6) здійснюватиме правове співробітництво із компетентними органами іноземних держав з питань проведення оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування, на підставі законів та міжнародних договорів України;

7) за письмовим рішенням Директора Бюро або його заступника, погодженим із прокурором, створюватиме спільні слідчі групи відповідно до цього Закону (у разі його прийняття), інших законів та міжнародних договорів України тощо.

Верховна Рада доручила Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики доопрацювати зазначений законопроект щодо внесення змін до тексту проекту Закону про Бюро економічної безпеки України (реєстр. № 3087-д) про закріплення за Кабінетом Міністрів повноважень щодо утворення та підпорядкування Бюро економічної безпеки.

Якими будуть наступні рішення влади? Замовте тестовий доступ до екосистеми LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів, що можуть вплинути на ваш бізнес. Ви можете замовити повний тестовий доступ на 4 доби до LIGA360 за посиланням.

Читайте також:

Карантин продовжено до 31 жовтня з посиленням обмежень

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини