Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ринкам пом'якшили протиепідемічні норми роботи

Реклама

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко затвердив Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів з торгівлі на ринках на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Відповідна постанова від 6 червня 2020 року № 34 набрала чинності 8 червня.

З повним текстом постанови зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Відповідно визнано такою, що втратила чинність, постанову Головного державного санітарного лікаря України № 14.

Тимчасові рекомендації розроблені з метою протидії поширенню COVID-19 під час торгівлі на ринках та повинні враховуватися суб'єктами господарювання з метою запобігання ускладненню епідемічної ситуації.

Допуск працівників ринку, суб'єктів господарювання та їх працівників, які здійснюють торгівлю на ринках, здійснюється виключно за наявності вдягнутого респіратора або захисної маски, у тому числі виготовленої самостійно, та проходження температурного скринінгу.

На кожному вході до ринку необхідно:

розмістити інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби та повідомлення з проханням до відвідувачів залишатися вдома (утриматись від відвідування ринків) при наявності ознак респіраторних захворювань;

організувати місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60 % для ізопропілового та понад 70 % для етилового спиртів.

Дозволяється одночасне перебування відвідувачів ринку з розрахунку не більше однієї особи на 10 кв. метрів площі території ринку. Обмеження контакту між працівниками та відвідувачами повинно здійснюватись шляхом організації обслуговування з дотриманням принципу соціального дистанціювання (1,5 метри).

Допуск відвідувачів і перебування на території ринку дозволяється лише в респіраторі або захисній масці, у тому числі виготовленій самостійно, так, щоб були покриті ніс і рот.

На ринках повинно забезпечуватися проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години, прибирання та дезінфекція всіх приміщень, включаючи стаціонарні торгівельні місця - в кінці кожного робочого дня.

На прилеглій до ринку території повинна бути відсутня стихійна торгівля.

Адміністрація ринку має забезпечити постійне інформування відвідувачів ринку щодо встановлених обмежень, яких необхідно дотримуватись, та про профілактику COVID-19. Також вона забезпечує контроль за дотриманням вимог щодо профілактичних заходів протидії поширення COVID-19 та оперативне усунення порушень.

Адміністрація ринку повинна забезпечити:

постійну наявність рідкого мила, антисептиків і паперових рушників у санвузлах;

централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери/урни з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою їх утилізацією;

розміщення додаткових контейнерів/урн для засобів індивідуального захисту, паперових серветок в місцях загального користування.

Суб'єкти господарювання та їх працівники, які здійснюють торгівлю на ринках, зобов'язані:

регулярно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше одного разу за 3 години та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;

утримуватися від контакту з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань;

самоізолюватися у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

Стежите за новинами вашої галузі? Спробуйте створити свій власний інфопростір в екосистемі LIGA360. Власна стрічка новин і моніторинг з понад 1835 медіа, 20 телеканалів, 15 радіостанцій, 1 800 інтернет та друкованих ЗМІ. Обирайте, що читати саме вам! Спробувати LIGA360

Читайте також:

З 1 липня в Україні може запрацювати новий Митний тариф

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини