Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як не стати жертвою рейдерів після відкриття ринку землі: 5 рекомендацій Мін'юсту

Реклама

Скасування в Україні з 1 липня 2021 року заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення, які перебувають у приватній власності, - для громадян і бізнесу це не лише нові можливості, а й виклики.

Читайте також: Опубліковано Закон про ринок землі: до чого готуватись українцям

Міністерство юстиції підготувало рекомендації, які допоможуть убезпечитися від рейдерських посягань. Про це йдеться на офіційній сторінці міністерства у Facebook.

- Заздалегідь подбайте про належне оформлення документів, що підтверджують право власності або інше речове право на земельну ділянку, а також про внесення таких відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Це допоможе захистити вашу власність від незаконних оборудок із даними державного реєстру на підставі підроблених документів.

- Варто пересвідчитись, чи присвоєно вашій земельній ділянці кадастровий номер, за допомогою якого на Публічній кадастровій карті можна знайти інформацію про місцезнаходження, цільове призначення ділянки, та в чиїй власності вона перебуває. Якщо земельній ділянці на підставі державного акта кадастровий номер не присвоєно, потрібно звернутися до найближчого розробника документації із землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Без наявності коректних відомостей про земельні ділянки у Державному земельному кадастрі не можливо укласти будь-які цивільно-правові угоди.

- Перед укладанням договору купівлі-продажу земельної ділянки перевірте публічну інформацію про контрагента (ознайомтеся із даними в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, інформацією про наявність судових спорів за участі контрагента, а також відомостями в Єдиному реєстрі боржників). Таким чином ви зможете переконатися у порядності контрагента, що суттєво знизить ризики рейдерської атаки в майбутньому.

- Скористайтесь послугою моніторингового сервісу SMS-Маяк. Це дасть змогу отримати миттєві повідомлення про зміну статусу будь-яких об'єктів нерухомого майна у Державному реєстрі прав.

- Зареєструйтесь у Державному аграрному реєстрі. Він працює за принципом автоматичної взаємодії з даними Державного земельного кадастру, Державного реєстру прав, Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Єдиного державного реєстру тварин, які автоматично «підтягуються» при реєстрації в ньому. У цьому Реєстрі відображається актуальна інформація про належні аграрію земельні ділянки: їх площі, цільове призначення, вартість, речове право (у разі наявності). Реєстрація та користування Реєстром безкоштовні.

Якщо ж превентивні заходи не допомогли і ваше майно або бізнес став об'єктом рейдерської атаки шляхом проведення незаконних реєстраційних дій, ви маєте звернутися до Офісу протидії рейдерству

Подати скаргу на рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів можна:

- онлайн - через портал державних послуг iGov;

- особисто, звернувшись до Офісу протидії рейдерству (м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, 15), або через поштову скриньку, розміщену в столичній будівлі Мін'юсту (вул. Городецького, 13);

- поштою - за адресою: 01001 м. Київ, вул. Городецького, 13.

Карантин без бізнес-перешкод! Довірте моніторинг змін компанії бізнес-партнера системі CONTR AGENT. Всі дані оновлюються з понад 40 державних реєстрів та відкритих джерел. Ви можете отримати тестовий доступ до системи вже зараз.

Ефективно уберегтися від рейдерів також допоможуть сервіси SMS-Маяк Земля та SMS-Маяк Іпотека від "ЛІГА:ЗАКОН", за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини