Мін'юст розробив Порядок проведення експериментального проекту щодо платної послуги з надання поліпшених побутових умов та харчування особам, узятим під варту, в слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України.
Відповідний наказ міністерства № 1587/5 від 6 травня 2020 року набрав чинності сьогодні, 8 травня.
З повним текстом документа зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.
Актуальну інформацію щодо складових платної послуги з надання поліпшених побутових умов та харчування особам, узятим під варту, та їх вартості оприлюднюватимуть на офіційному веб-сайті Департаменту з питань виконання кримінальних покарань.
Адміністрація СІЗО ознайомлюватиме осіб, узятих під варту, зі складовими зазначеної платної послуги шляхом розміщення актуальної інформації в приміщеннях збірного відділення та прогулянкових двориках СІЗО.
Як отримати платну послугу з надання поліпшених побутових умов та харчування
Така платна послуга надається на підставі заяви особи, взятої під варту, на ім'я начальника СІЗО. Заяву можна подати як письмово, так і в електронній формі через автоматизовану систему "Он-лайн будинок юстиції". Заява має містити складові платної послуги, які взята під варту особа має намір отримати, а також строки перебування особи в камері з поліпшеними побутовими умовами.
Заяви розглядаються у порядку черговості їх надходження. Особі, взятій під варту, може бути відмовлено у наданні платної послуги з надання поліпшених побутових умов та харчування у разі відсутності вільних місць у камерах з поліпшеними побутовими умовами.
Перед поміщенням особи до камери з поліпшеними побутовими умовами адміністрація СІЗО складає опис майна, яким особа, взята під варту, має право користуватись. Опис підписується ув'язненим та відповідальною особою СІЗО.
Надана платна послуга оформлюється актом виконаних послуг, який підписується ув'язненим та відповідальною особою СІЗО. Розрахунки за платну послугу з надання поліпшених побутових умов та харчування здійснюються виключно в безготівковій формі.
Плата вноситься за весь строк перебування особи в камері з поліпшеними побутовими умовами. У разі звільнення особи з-під варти (вибуття із СІЗО) раніше сплаченого строку перебування у камері з поліпшеними побутовими умовами, передбаченого у заяві, адміністрація СІЗО повертає кошти за невикористані дні на безготівковий рахунок, вказаний особою.
У разі злісного порушення особою в камері з поліпшеними побутовими умовами вимог режиму, за яке на неї було накладено стягнення у виді поміщення до карцеру, після відбуття стягнення адміністрація СІЗО переведе таку особу до звичайної камери СІЗО без повернення коштів, сплачених за послугу з надання поліпшених побутових умов та харчування відповідно до заяви.
Повторне переведення таких осіб до камер з поліпшеними побутовими умовами можливе не раніше ніж через місяць з дня відбуття стягнення.
Як мають бути облаштовані камери з поліпшеними побутовими умовами
Норма площі в камері з поліпшеними побутовими умовами не може бути менше 6 кв. метрів для однієї взятої під варту особи.
Камери забезпечуються такими меблями, інвентарем і предметами господарчого призначення:
одно- чи двох'ярусне дерев'яне або металеве з дерев'яними бильцями ліжко (залежно від кількості осіб та площі камери);
стіл та стільці;
шафа для одягу та особистих речей;
санвузол (відгороджений);
полиця для туалетних речей;
умивальник зі змішувачем;
телевізор;
підставка під телевізор;
мікрохвильова піч;
урна для сміття;
інвентар для прибирання.
В межах експерименту камери додатково можуть забезпечуватися:
душовою кабіною;
холодильником;
водонагрівачем;
комп'ютерним робочим місцем з доступом до Інтернету, користування яким надається з урахуванням вимог Порядку організації надання засудженим доступу до глобальної мережі Інтернет;
пральною машиною (за наявності місця для її встановлення);
кондиціонером.
За рішенням адміністрації СІЗО камери з поліпшеними побутовими умовами можуть забезпечуватися іншими меблями, інвентарем, побутовими приладами і обладнанням, а також предметами господарчого призначення.
Харчування осіб, узятих під варту, які тримаються у камерах з поліпшеними побутовими умовами
Осіб забезпечують триразовим харчуванням за нормами, встановленими урядовою постановою № 336.
Адміністрації СІЗО дозволяється здійснювати закупівлю послуг з організації харчування осіб, які тримаються у камерах з поліпшеними побутовими умовами.
За бажанням особа, взята під варту, має право придбавати через Інтернет за власні кошти шляхом безготівкового розрахунку продукти харчування і напої (за винятком спиртних, слабоалкогольних напоїв і пива, виробів на спиртовій основі, а також напоїв енергетичної дії), а також доставку готових страв.
Складові для розрахунку вартості платної послуги з надання поліпшених побутових умов
Основними складовими для розрахунку вартості платної послуги є:
комунальні послуги (електроенергія, водопостачання і водовідведення, опалення);
зарплата обслуговуючого персоналу, який утримується за рахунок спеціального фонду (у тому числі нарахування на зарплату);
користування меблями, технікою, обладнанням, речовим майном;
технічне обслуговування техніки та обладнання (у тому числі вартість запасних частин);
прання постільної білизни;
забезпечення засобами гігієни та канцелярським приладдям;
проведення поточних ремонтів.
Додатковими складовими для розрахунку вартості платної послуги є:
користування спортивним інвентарем та обладнанням;
користування ігровою приставкою чи портативною ігровою консоллю;
користування настільними іграми;
користування послугою доступу до Інтернету;
користування планшетним комп'ютером без можливості апаратної підтримки будь-яких видів SIM-карт.
Нагадаємо, раніше експериментальний проект щодо запровадження платних камер у СІЗО підтримав Уряд.
Як упоратися з потоком інформації і завжди тримати руку на пульсі законодавчих змін? Компанія ЛІГА:ЗАКОН розробила LIGA360 - інноваційну екосистему для командного управління ризиками. Відтепер ви зможете отримувати автоматичні сповіщення про критичні зміни, важливі для вашого бізнесу, та працювати при цьому в єдиному середовищі з колегами. Замовте безкоштовний тест, щоб оперативно приймати антикризові рішення разом з командою.
Читайте також:
Судова система України в умовах карантину
Оновлено процесуальні кодекси в частині особливостей розгляду справ під час карантину