Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Коли визначена судом сума аліментів може бути збільшена автоматично: позиція Великої Палати ВС

Реклама

Суть справи: позивач оскаржив постанови держвиконавця про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України та про накладення на нього штрафу за невиконання рішення суду, а також просив визнати незаконними дії щодо визначення суми заборгованості по сплаті аліментів.

В обґрунтування позову він зазначив, що сплачував аліменти належним чином. Також позивач вказав, що держвиконавець неправильно розрахував суму заборгованості: рішенням суду з нього стягнули аліменти у розмірі 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, а розрахунок проведено із застосуванням 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Місцевий та апеляційний суди відмовили у задоволенні позовних вимог.

Велика Палата ВС погодилась із таким висновком, залишивши касаційну скаргу без задоволення.

Відповідну постанову у справі № 682/3112/18 Велика Палата ВС прийняла 04.03.2020. Не втрачайте важливу інформацію в кризових ситуаціях! Будьте в курсі розкладу судових засідань та завантаженості суддів. Відстежуйте судові справи по контрагентам, аналізуйте Правові позиції та судові рішення з понад 85 млн. Формуйте власну сильну позицію з системою аналізу судових рішень Verdictum. Отримайте тестовий доступ за посиланням.

Законом № 2037-VIII викладено в новій редакції ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу, відповідно до якої розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Читайте також: Як довести вступ у володіння чи управління спадковим майном: роз'яснення ВС

Велика Палата зазначила, що зміна законодавцем мінімального розміру аліментів, які підлягають стягненню з платника аліментів на одну дитину, не є підставою для зміни розміру аліментів відповідно до ст. 192 СК, але є підставою для зміни мінімального розміру аліментів, зазначених у виконавчому листі у процедурі виконання та стягнення аліментів, та враховується під час визначення суми аліментів або заборгованості.

Законом № 2475-VIII ч. 1 ст. 71 Закону "Про виконавче провадження"доповнено абзацом другим, яким передбачено, що виконавець стягує з боржника аліменти у розмірі, визначеному виконавчим документом, але не менше мінімального гарантованого розміру, передбаченого Сімейним кодексом.

Тримайте все під контролем юридичного департаменту з новим рішенням LIGA360 від ЛІГА:ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини