Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

СБУшники платитимуть за завдану державі шкоду

Реклама

Центральне управління Служби безпеки України наказом № 1954 затвердило Порядок проведення у СБУ службового розслідування для встановлення причин завдання шкоди державі, її розміру та винних осіб.

Службове розслідування проводиться для подальшого притягнення винних осіб до матеріальної відповідальності для відшкодування завданої державі шкоди.

Розслідування може не призначатися, якщо причини завдання шкоди державі, її розмір та винна особа встановлені за результатами аудиту (перевірки), інвентаризації, досудового розслідування або судом.

Всі судові рішення українських судів доступні у VERDICTUM.

В такому випадку командир (начальник) не пізніше ніж у 15-денний строк з дня отримання результатів аудиту, інвентаризації, досудового розслідування або рішення суду видає наказ про притягнення до матеріальної відповідальності із зазначенням суми, що підлягає стягненню. Наказ доводиться до відома винного під підпис.

Притягнення співробітників СБУ до матеріальної відповідальності не звільняє їх від дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Співробітники СБУ можуть бути притягнуті до матеріальної відповідальності протягом трьох років з дня виявлення шкоди.

Завдана державі шкода не підлягає відшкодуванню, а особи звільняються від матеріальної відповідальності, якщо шкоду завдано внаслідок:

- дії непереборної сили,

- необхідної оборони,

- крайньої необхідності,

- виконання наказу або розпорядження командира (начальника), крім випадків виконання явно злочинного наказу або розпорядження,

- виправданого службового ризику,

- затримання особи, що вчинила злочин,

- фізичного або психічного примусу,

- виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації,

- смерті винної особи.

Зазначені обставини з'ясовуються під час проведення службового розслідування.

Як вже писала ЮРЛІГА, набрав чинності Закон про матеріальну відповідальність військових

Нагадуємо, Верховний Суд дозволив критикувати спосіб життя службовців СБУ

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини