Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Хто може бути представником в суді у малозначних справах

Реклама

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду роз'яснив, що в справах у малозначних спорах представником може бути особа від 18 років.

Постановою від 15 січня 2020 року у справі № 761/35015/17 скасовано відмову апеляції прийняти скаргу від представника, який не є адвокатом. Ознайомитись з історією справи та повними текстами судових рішень можна в VERDICTUM, замовивши тестовий доступ.

КЦС роз'яснив, що відповідно до частини першої статті 47 ЦПК здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність) мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи.

Тлумачення частини першої статті 47 ЦПК свідчить, що процесуальну дієздатність має, зокрема, фізична особа, яка досягла повноліття.

Нагадуємо, наразі малозначними справами є:

1) справи, у яких ціна позову не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує 500 розмірів прожиткового мінімуму.

Актуальний розмір прожиткового мінімуму - тут.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/192365_vr-vstanovila-nov-kasatsyn-fltri

Разом з тим, 15 січня прийнято Закон, яким розширено перелік малозначних справ (докладніше).

Скориставшись функцією "Контроль документа" стосовно Цивільного процесуального кодексу, ви отримаєте повідомлення про набуття чинності новою редакцією. Замовити тестовий доступ до ІПС ЛІГА:ЗАКОН можна тут.

Також читайте:

Набув чинності Закон про самопредставництво юросіб у судах,

Чим підтвердити повноваження на представництво юрособи в суді,

До скасування адвокатської монополії один крок.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини