Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Військовим підвищать посадові оклади

Реклама

Народні депутати мають намір посилити соціальний захист військовослужбовців та членів їхніх сімей.

Відповідний законопроект № 2343 "Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" було прийнято в першому читанні за основу на вечірньому засіданні Парламенту 14 січня. З цим та іншими законопроектами можна ознайомитися в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ.

Проектом передбачено врегулювати питання щодо впорядкування питань, пов'язаних з наданням відпусток військовослужбовцям; уточнення окремих питань реалізації права військовослужбовців на забезпечення житлом; уточнення джерел фінансового забезпечення заходів, пов'язаних з реалізацією прав та соціальних гарантій військовослужбовців.

Основні положення проекту

Грошове забезпечення

Закон "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" запропоновано доповнити нормою, згідно з якою:

- мінімальний розмір посадового окладу військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) не може бути меншим розміру двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року;

- мінімальний розмір окладу за військовим званням - одного розміру такого прожиткового мінімуму.

Актуальний розмір прожиткового мінімуму легко дізнатися в довіднику з однойменного модуля, замовивши тестовий доступ до ІПС ЛІГА:ЗАКОН.

Відпустки

Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) надаються щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

Тривалість щорічної основної відпустки для військовослужбовців, які мають вислугу в календарному обчисленні до 10 років, становить 30 календарних днів; від 10 до 15 років - 35 календарних днів; від 15 до 20 років - 40 календарних днів; понад 20 календарних років - 45 календарних днів, без урахування додаткового часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше однієї доби в один кінець; військовослужбовцям, що беруть безпосередню участь у бойових діях, в АТО, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України, - не більше двох діб в один кінець.

Святкові та неробочі дні при визначенні тривалості щорічних основних відпусток не враховуються.

Військовослужбовцям строкової військової служби за весь період проходження такої військової служби надаватимуть відпустку тривалістю 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад.

За бажанням військовослужбовців частину щорічної основної відпустки замінюватимуть грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої військовослужбовцям щорічної відпустки не повинна бути менше ніж 15 календарних днів.

Відкликати військовослужбовців з відпустки дозволяється лише у разі оголошення мобілізації, настання особливого періоду, введення в Україні або в окремих її місцевостях правового режиму воєнного чи надзвичайного стану та в інших особливих випадках.

Військовослужбовцям строкової військової служби пропонують надавати як заохочення додаткову відпустку строком до 5 діб.

В особливий період з моменту оголошення мобілізації (крім строку, на який введено правовий режим воєнного стану, або до оголошення демобілізації) військовослужбовцям пропонують надавати такі відпустки:

щорічні основні відпустки;

канікулярні відпустки;

відпустки для лікування;

відпустки військовослужбовцям строкової служби;

відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин;

додаткові відпустки на навчання;

додаткові відпустки учасникам бойових дій та особам, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни;

додаткові відпустки військовослужбовцям - учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2;

додаткові відпустки як заохочення для військовослужбовців строкової служби;

відпустки військовослужбовцям у зв'язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;

додаткові відпустки військовослужбовцям, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;

відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 15 календарних днів.

Забезпечення житлом

Військовослужбовці, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов і які набули право на пенсію відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», залишаються на такому обліку, а військовослужбовці, які звільнені з військової служби за віком, за станом здоров'я, у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, залишаються на такому обліку та користуються правом позачергового одержання житла.

Такі особи після звільнення з військової служби продовжують перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду або за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, а в разі її розформування - у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки і квартирно-експлуатаційних органах.

З усіма нюансами зазначеного законопроекту можна ознайомитися в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини