Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Водіїв пропонують не штрафувати за відсутність страхового полісу

Реклама

20 грудня у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2651 щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

З законопроектами можна ознайомитися у відповідному модулі ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Нагадуємо, що до 28 грудня найповніше джерело систематизованої, достовірної правової інформації можна придбати за дуже приємною ціною. З іншими святковими пропозиціями можна ознайомитися тут.

Законотворці передбачили, що особа, яка не має при собі або не пред'явила для перевірки поліса (договору) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка") більше не сплачуватиме штраф.

Так, пропонується передбачити можливість укладання договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів як у електронній, так і у паперовій формах.

Крім того, розмір страхової суми за шкоду, заподіяну майну потерпілих, пропонують впідвищити до 130 тис. грн (зараз - 50 тис. грн) на одного потерпілого.

У разі якщо загальний розмір шкоди за одним страховим випадком перевищує п'ятикратну страхову суму, відшкодування кожному потерпілому пропорційно зменшується.

Розмір страхової суми за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих, пропонують підвищити до 260 тис. грн (зараз - 100 тис. грн) на одного потерпілого.

Пропонується встановити, що розмір страхового відшкодування розраховується на дату здійснення страхового випадку.

Також мають намір скоротити з 90 до 60 днів базовий строк, протягом якого страховик зобов'язаний прийняти рішення стосовно здійснення страхової виплати, передбачивши випадки, коли цей термін може скорочуватися до 10 днів, а також вичерпно визначити умови та межі подовження такого строку.

Знайти актуальну судову практику у сфері порушень законодавства щодо безпеки руху можна у VERDICTUM. Замовити тест можна тут.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини