Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

LIGA:ZAKON AWARDS 2019: перший, об'єктивний, незалежний

Реклама

13 грудня в готелі Hilton перші переможці рейтингу юридичних фірм LIGA:ZAKON AWARDS 2019 отримали свої нагороди.

«Марнославство - це улюблений гріх диявола, але ми, юристи, кажемо, що це просто наша професійна хвороба», - жартували ведучі вечора Артем Афян, керуючий партнер АО Juscutum, та Кароліна Ашіон.

Тож хоч слова пана Афяна про те, що юридичного ринку не було б, якби не компанія ЛІГА:ЗАКОН, і можуть здатися нескромними, та від цього не перестають бути правдою. Гості жваво відреагували на пояснення: всі пам'ятають, як робили аплікації - систематично вклеювали до кодексів аркуші зі змінами. Від ЛІГА:ЗАКОН, яка вже 28 років на ринку, очікували рейтинг, і компанія зробила це.

Церемонію нагородження відкрило подружжя Марини (голова Ради директорів ЛІГА:ЗАКОН) і Сергія Бондаренків (президент Групи компаній ЛІГА, голова Наглядової ради Semantrum).

«Ми раді вітати вас у нашому домі на такому урочистому заході, про який 28 років назад ми навіть не думали», - привітав пан Бондаренко шановну публіку, пояснивши: «ми просто займались тим, що зараз називається стартапами». Але час змінився: зараз у нас є відкриті дані, штучний інтелект, машинне навчання. «Ми робимо все це і робимо з пристрастю. Технології змінились, але незмінним є наше прагнення бути корисними найвибагливішій аудиторії - юристам. Адже ви першими запитуєте те, про що інші ще не навіть не знають», - завершив свою промову пан Бондаренко, передавши слово своїй дружині.

«Ми не стоїмо на місці. Ми - за розвиток і нові смисли. Тож сьогодні ми об'єднуємо наші продукти в синергетичні системи, тим самим об'єднуючи людей. І розпочали ми з нашої улюбленої аудиторії, з якою ми разом 28 років - юристів-професіоналів», - почала промову Марина Бондаренко.

Якщо є спільнота, є і мірило її якості - традиційний офлайновий рейтинг, - вважає пані Бондаренко. Вона пояснила, що рейтинг формувався за трьома головними критеріями: об'єктивність, прозорість та незалежність. Разом з тим є і четвертий критерій - інновації. Тож рейтинг 2020 року буде заснований за новим підходом: у планах - створення бази знань, ядром якої стане LIGA:Book. Пані Бондаренко запевнила, що цей юридичний каталог дасть змогу будь-коли отримати об'єктивний зріз юридичного ринку. Відкриті дані, експертиза та компетенція, клієнтські відгуки дадуть змогу юристам відстежувати свій репутаційний портрет і тим самим управляти репутаційними ризиками. «Цьогоріч ми маємо номінацію «медіа-визнання року», переможця якого в реальному часі обере Semantrum, який вміє виділити сутності та їх тональності. Наступного року таких номінацій буде більше. Нам здається, що це неймовірно цікаво!», - зауважила пані Бондаренко.

Та більш за все цього вечора гостей цікавило, хто ж став переможцем рейтингу, адже імена тримали в суворій таємниці до останнього. А процедура обрання переможця відбувалася під наглядом Baker Tilly Україна.

Отже, ось список компаній і персоналій, які перемогли в номінаціях:

1. Судові спори (суди загальної юрисдикції): АО "ALGIZ"; Клименко Катерина Олегівна.

2. Судові спори (господарський процес): ЮК "Winner"; Висіцька Ірина Володимирівна.

3. Комплексне юридичне обслуговування: ЮФ "Ілляшев та Партнери"

4. Кримінальне право: Державна установа "Центр пробації"; АО "ALGIZ"; Ничипорук Микола Віталійович; Несінов Олег Миколайович.

5. Податкове право: ЮФ "Ілляшев та Партнери"; Пацюк Віталій Сергійович.

6. Корпоративне право: Saad Legal; Пацюк Віталій Сергійович.

7. Банківське та фінансове право: Юридичне агентство "Абсолют"; Сошенко Олексій Юрійович.

8. Будівництво та нерухомість: ЮК "Де-Юре"; Хапко Юрій Богданович.

9. Земельне та аграрне право: Юридична група EUCON; Висіцька Ірина Володимирівна.

10. LEGAL INFRASTRUCTURE:

10.1. Договірна робота: AXDRAFT

10.2. SRM: Jusnote

10.3. Startup: InstaDoc.

Деякі з членів журі та переможців рейтингу ділились із публікою своїми історіями зв'язку з ЛІГА:ЗАКОН. «Досі пишаюсь особливим килимком для миші - на ньому є логотип ліга-форуму і вибиті нікнейми найповажнішних форумчан», - розчулився член журі пан Кобилянський. Один з переможців пан Мірошниченко зазначив, що пам'ятає часи, коли приходив працювати в спеціальне місце за комп'ютерами, на яких встановили системи ЛІГА:ЗАКОН.

Юристи поважного віку згадували, що ЛІГА:ЗАКОН робила досі, а покоління міленіалів, зокрема переможці в номінації Legal Infrastructure AXDRAFT, подякувавши за розширення номінацій, зазначили, що такий вибір свідчить про глибоке розуміння компанією трендів юридичного ринку.

ЛІГА:ЗАКОН і справді розуміє тренди: переможця в найцікавішій номінації «Медіа-визнання року», у якій брали участь абсолютно всі, незалежно від того, чи номінувались, визначила система Semantrum від ЛІГА:ЗАКОН. Отже, у режимі реального часу абсолютно автоматично з 15 тисяч юридичних компаній і персоналій Semantrum обрав одну компанію за індексом лояльності ЗМІ. Вітаємо Arzinger!

Після завершення офіційної частини гості мали нагоду не тільки поспілкуватись між собою, а й насолодитись концертом української співачки з унікальним голосом і найвпізнаванішим стилем - Jamala.

Трохи привідкрили залаштунки рейтингу члени журі.

«Бути членом журі - дуже відповідальна робота, яка займає певний час. Взагалі конкурс непоганий: добре, що можна було ознайомитись з конкретними кейсами. Я можу визначити, чи є ця фірма кращою, якщо є добре описаний кейс. Тож номінант, який добре підготував заявку, мав шанс справити хороше враження не брендом і назвою, а описом кейсу і своєї участі у справі, поясненням, в чому новизна, складність, унікальність. Ті, хто відповідально і творчо підійшли до заповнення анкет, отримали більш високий бал. Інші, можливо більш імениті, отримали нижчий бал за формальний підхід. Але оскільки цей рейтинг є першим досвідом, далі все може ставати все краще і це може стати крутою історією», - поділився своїми враженнями Едуард Трегубов, керуючий партнер ЮФ "Салком". Разом з тим він критично ставиться до відкритого онлайн-голосування і вважає за необхідне оприлюднювати кейси номінантів, що дасть змогу людині зі сторони зробити виважений вибір. «Взагалі прикольно, що цей конкурс відрізняється від рейтингів, які роблять інші: ми голосували не за бренди, а за справи. Тож у наступному році номінанти мають відповідальніше підійти до формування анкет: зробити акцент на унікальності свого досвіду та його важливості для практики», - такі поради з огляду на особисті враження дав пан Трегубов.

«Позитивно оцінюю появу ще одного рейтингу і як член журі можу запевнити, що це чесний конкурс. Ми оцінювали анонімні анкети, керуючись лише інформацією, яку надали номінанти. Приємно вразила глибина ряду номінантів: навіть шкода, що ці анкети бачили тільки ми - про такі успіхи варто заявляти світові», - як завжди позитивно надихаюче прокоментувала свою роботу Зоя Ярош, керуючий партнер АК "Маршаллєр&Партнери", президент Асоціації адвокатів України. Оцінка зайняла два дні: пані Зоя розділила адвокатів та юридичні компанії, щоб не сплутувати враження, тож для неї дуже зручною була можливість користуватися системою в будь-якому місці з будь-якого пристрою.

«На жаль, деякі номінанти безвідповідально поставились до конкурсу, навівши лише загальні цифри: кількість справ і розмір стягнутих коштів, - за що і отримали мінімальні оцінки від мене», - пояснив свою позицію Олександр Скляренко, керуючий партнер АО «Скляренко, Сидоренко і партнери». «Особливо приваблювало те, що номінанти описували свою правову позицію, як вони змогли довести її в суді, та як це має вплинути на практику. Якщо ж було зазначено номер справи, я міг ознайомитися з усім процесом у реєстрі. Я суворий суддя, але таким номінантам я ставив високий бал», - зазначив пан Скляренко. Він наголосив, що деякі технічні накладки не зменшують заслуг організаторів, і висловив свою повагу за гідне проведення першого такого заходу. «До цього ми не брали участь в українських рейтингах, але оскільки ЛІГА:ЗАКОН відкрила учасникам методологію, що дало розуміння, на чому має базуватися оцінка, а саме оцінювання проводилось конфіденційно, я із задоволенням увійшов до складу журі», - завершив пан Скляренко.

Компанія ЛІГА:ЗАКОН і редакція ЮРЛІГИ вітають переможців LIGA:ZAKON AWARDS 2019 року і запрошують юридичну спільноту подаватись на конкурс наступного року. Як співає Jamala, I believe in you!

Марина Ясинська, головна редакторка ЮРЛІГИ

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини