Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВР зменшила штрафи за неоформлених працівників і дозволила сплатити тільки половину

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190686_proekt-shchodo-shtrafv-derzhprats-gotoviy-do-drugogo-chitannya-shtrafi-zmensheno

На вечірньому засіданні Верховної Ради 12 грудня прийнято Закон щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України (проект № 1233).

В Кодексі законів про працю встановлено нові штрафи для юросіб  та ФОПів, які використовують найману працю, за:

- фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час та виплати зарплати без сплати ЄСВ та податків - штраф становить 10 МЗП, встановленої на момент виявлення порушення, за кожного працівника; до платників єдиного податку першої-третьої груп застосовують попередження;

- повторне протягом двох років з дня виявлення порушення - штраф становить 30 МЗП за кожного працівника;

- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - стягується штраф у двократному розмірі МЗП;

- ненадання пільг військовим та мобілізованим штраф становить 4 МЗП; платники єдиного податку першої-третьої груп обмежуються попередженням.

Порушник може сплатити половину призначеного штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови - тоді вона вважається виконаною.

Заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються якщо порушник виконає приписи Держпраці у визначені нею строки. Разом з тим, за окремі порушення штрафи застосовуються одночасно із винесенням припису незалежно від факту усунення виявлених при проведенні перевірки порушень.

Враховано правки про звільнення держслужбовців - їх мають заздалегідь попередити.

Докладніше про зміну норм в ході розгляду проекту читайте в матеріалі ЮРЛІГИ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини