Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Вирішено, як формувати нову ВККС

Реклама

Вища рада правосуддя 10 грудня 2019 року ухвалила рішення про затвердження Положення про проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Положення визначає порядок та умови проведення конкурсу на зайняття вакантної посади члена ВККС, внесення до ВРП за результатами конкурсу рекомендації про призначення кандидата на посаду члена ВККС.

Встановлено, що конкурс на зайняття посади члена ВККС проводить ВРП на основі принципів верховенства права, публічності та політичної нейтральності, з дотриманням вимог Конституції та законодавства України.

Відбір кандидата на посаду члена ВККС здійснюється відповідно до визначених законом вимог до члена ВККС, за критерієм професійної компетентності, що включає професійний досвід, знання і володіння державною мовою, а також за моральними і діловими якостями, необхідними для виконання обов'язків члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Конкурс проводиться з дотриманням принципу ефективного і справедливого процесу відбору з метою формування високопрофесійного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, більшість членів якої мають становити судді, як державного колегіального органу суддівського врядування, який на постійній основі діє у системі правосуддя України, є відповідальним за кадрове забезпечення суддівського корпусу та за вирішення питань, пов'язаних із кар'єрою суддів.

Конкурс проводиться такими етапами:

1) прийняття рішення про оголошення конкурсу;

2) оприлюднення оголошення про проведення конкурсу;

3) формування конкурсної комісії;

4) приймання та оприлюднення документів кандидатів;

5) відбір конкурсною комісією кандидатів на відповідність вимогам закону, затвердження Вищою радою правосуддя переліку за обґрунтованим рішенням конкурсної комісії та прийняття Вищою радою правосуддя рішення про проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, зазначених у переліку;

6) відбір кандидатів конкурсною комісією на відповідність кандидата критерію професійної компетентності, що включає професійний досвід, знання і володіння державною мовою, а також за моральними і діловими якостями;

7) проведення співбесід з відібраними кандидатами та визначення за результатами співбесід на підставі обґрунтованого рішення їхнього рейтингу;

8) оприлюднення рейтингу кандидатів, відібраних конкурсною комісією, за рішенням Вищої ради правосуддя;

9) внесення конкурсною комісією до Вищої ради правосуддя обґрунтованого рішення з рекомендацією про призначення кандидата на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;

10) розгляд Вищою радою правосуддя рекомендації конкурсної комісії про призначення кандидата на вакантну посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України згідно з рейтингом.

Нагадуємо, що відповідно до ч. 2 ст. 95-1 Закону «Про судоустрій і статус суддів» положення про конкурс затверджує Вища рада правосуддя.

На виконання вимог вказаного Закону Вищою радою правосуддя з урахуванням пропозицій міжнародних партнерів, Ради суддів України, Національної школи суддів України розроблений проект Положення про проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини