Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВР визнала людей на колісних кріслах учасниками дорожнього руху

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/182370_lyudi-na-kolsnikh-krslakh-stanut-uchasnikami-dorozhnogo-rukhu

На ранковому засіданні ВР 3 грудня було прийнято Закон щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються в кріслах колісних (законопроект № 0963, який був прийнятий за основу на минулій сесії під номером № 7486).

Осіб, які пересуваються в кріслах колісних по тротуару, прирівняли до пішоходів, а по проїжджій частині - до велосипедистів. Вони зобов'язані виконувати Правила дорожнього руху.

Закон «Про дорожній рух» доповнено новою статтею, що визначає основні права та обов'язки таких осіб.

Права:

- рухатися по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках із швидкістю пішохода. При цьому вони мають переважне право перетинання проїзної частини дороги по позначених пішохідних переходах;

- рухатися по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю. Вони повинні пересуватися в напрямку руху транспортних засобів по правій крайній смузі, поворот ліворуч та розворот дозволяються на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямку і без трамвайної колії посередині.

Обов'язки:

використовувати технічно справні та належним чином обладнані крісла колісні;

не перевозити вантажі, що заважають керуванню;

не буксирувати причепи;

не перевозити пасажирів.

Крісла колісні повинні бути обладнані світловідбивними пристроями, а під час руху в темний час доби по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю - зовнішніми світловими приладами.

ЮРЛІГА вже писала про топ-10 змін для водіїв

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини