Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Адвокати не платять ЄСВ, який вже сплатив їх роботодавець - КАС ВС

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/187997_advokata-ne-mozhna-vzyati-na-podatkoviy-oblk-bez-zayavi

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув справу №160/3114/19 і скасував вимогу до адвоката, що працював за наймом, про сплату боргу з ЄСВ.

Нижчі суди вирішили, що особи, які провадять незалежну професійну діяльність та одночасно є найманими працівниками, не звільняються від сплати ЄСВ за себе, якщо вони зареєстровані як особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

ВС з цим не погодився і сформулював наступний правовий висновок:

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/191068_ombudsman-prosit-ksu-zvlniti-vd-sv-advokatv-shcho-ne-otrimuyut-dokhodv

Особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, зокрема адвокатську, вважається самозайнятою особою і зобов`язана сплачувати єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування не нижче розміру мінімального страхового внеску незалежно від фактичного отримання доходу  лише за умови, що така особа не є найманим працівником.

Якщо адвокат є найманим працівником, він застрахований і єдиний внесок за нього платить роботодавець. Тобто мета збору єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування досягається за рахунок його сплати роботодавцем.

"Інше тлумачення норм Закону № 2464-VI, на якому наполягає ДФС, щодо необхідності сплати єдиного внеску особами, які перебувають на обліку в органах ДФС і мають свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, та які одночасно перебувають у трудових відносинах в межах цієї діяльності, спричиняє подвійну його сплату (безпосередньо особою та роботодавцем), що суперечить меті запровадженого державою консолідованого страхового внеску", - зазначено в постанові КАС ВС від 27 листопада 2019 року.

Нагадаємо, РАУ роз'яснила, що адвокати зобов'язані сплачувати ЄСВ, навіть якщо внесок вже сплатив роботодавець

Як вже писала ЮРЛІГА, 4 грудня Велика Палата перегляне зразкове рішення про скасування подвійного ЄСВ для самозайнятих ФОП. Отримати рішення Великої Палати відразу по тому, як його внесуть в ЄДРСР, можна, поставивши справу на контроль у системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Замовити тестовий доступ можна тут.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини