Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Ухвалу про вилучення в НАБУ матеріалів досудового розслідування можна оскаржити

Реклама

Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду при розгляді справи № 575/27915/19-к визначив, що ухвала слідчого судді про надання ДБР тимчасово доступу (з можливістю вилучення) до матеріалів досудового розслідування НАБУ підлягає апеляційному оскарженню.

У постанові від 23 жовтня колегія суддів звернула увагу, що процесуальний закон дозволяє оскаржити в апеляційному порядку не всі ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, а лише ті, якими дозволено виїмку (вилучення) речей і документів, які мають такі властивості:                                 

1) посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності; 

2) інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.

Отже, для вирішення питання, чи може бути оскаржено ухвалу про надання тимчасового доступу до матеріалів кримінального провадження в апеляційному порядку, важливо з`ясувати, чи позбавляється орган досудового розслідування (у цьому     випадку - відповідний підрозділ детективів НАБУ) можливості здійснювати свою діяльність у разі вилучення у такого органу матеріалів кримінального провадження, в якому він проводить досудове розслідування.

Колегія суддів дійшла висновку, що тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення (виїмку) в органу досудового розслідування матеріалів кримінального провадження, без обмеження обсягу такого вилучення є обставиною, що перешкоджає  здійснювати діяльність, оскільки за відсутності у володінні НАБУ (підрозділів детективів, підрозділів внутрішнього контролю НАБУ) матеріалів кримінального провадження, що ним розслідується, цей орган не зможе ефективно проводити необхідні слідчі та процесуальні дії, тобто буде позбавлений можливості здійснювати відповідно до визначених законом завдань свою діяльність щодо досудового розслідування кримінального провадження.

Отже, ухвалу слідчого судді, якою надано тимчасовий доступ до речей і документів та дозволено вилучення матеріалів кримінального провадження, може бути оскаржено в апеляційному порядку відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 309 КПК.

Поставивши справу на контроль у VERDICTUM, ви першими дізнаєтесь про результати апеляційного перегляду. Повідомлення про надходження рішення ви отримаєте на e-mail або побачите в особистому кабінеті.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини