Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Криптовалюту хочуть легалізувати: чергова спроба

19 листопада 2019, 13:35
1386
0
Реклама

Народні депутати хочуть створити умови для початку функціонування ринку віртуальних активів, тим самим збільшивши надходження до державного та місцевих бюджетів податків від операцій з такими активами.

Відповідний законопроект № 2461 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо оподаткування операцій з криптоактивами», поданий групою нардепів (О. Жмеренецьким та ін.), було зареєстровано в Парламенті 15 листопада.

У законопроекті запропоновано визначити в національному законодавстві з метою оподаткування терміни "віртуальний актив", "криптоактив", "операція з криптоактивами", "розподілений реєстр", "токен" та "токен-актив".

У Податковому кодексі пропонують закріпити такі терміни:

віртуальний актив - особливий вид майна, який є цінністю у цифровій формі, яка створюється, обліковується та відчужується електронно. До віртуальних активів відносяться криптоактиви, токен-активи та інші віртуальні активи;

криптоактив - вид віртуального активу у формі токену, який створюється, обліковується та відчужується в розподіленому реєстрі та не посвідчує майнових та/або немайнових прав власника криптоактиву;

розподілений реєстр - база даних в електронній формі, яка містить в собі записи про виконані операції з токенами та яка формується, зберігається та оновлюється на основі алгоритмів, які забезпечують узгодженість даних між усіма програмно-технічними комплексами, які підтримують функціонування такої бази даних;

токен - електронна одиниця обліку у формі запису в розподіленому реєстрі;

токен-актив - вид віртуального активу у формі токену, який створюється, обліковується та відчужується в розподіленому реєстрі, посвідчує майнові та/або немайнові права власника токен-активу, які відповідають зобов'язанням особи, яка випустила токен-актив. Операції з токен-активом оподатковуються за правилами, що застосовуються до майнових та/або немайнових прав, які посвідчує токен-актив.

Законопроектом включено до бази оподаткування для ПДФО інвестиційний прибуток від операцій з криптоактивами, який оподатковується за ставкою 5 % строком на 5 років.

Проектом закону передбачено, що об'єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток від операцій з криптоактивами, який визначається як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу криптоактивів, та витратами, пов'язаними з їх придбанням та/або майнінгом, а фінансовий результат за операціями з криптоактивами визначається окремо від фінансового результату за іншими видами діяльності платника податку;

Операції з обміну криптоактивів на інші об'єкти цивільних правовідносин, відмінні від криптоактивів, вважаються операціями з продажу криптоактивів за вартістю, що дорівнює договірній вартості об‘єкта (об‘єктів) цивільних правовідносин, які підлягають обміну на криптоактиви.

Операції з продажу криптоактивів проектом віднесено до таких, які не є об'єктом оподаткування ПДВ.

У Кодексі пропонують закріпити, що платник податку самостійно несе відповідальність за розрахунок прибутку від операцій з криптоактивами та сплату податку з такого прибутку.

Зауважимо, що проект розроблено за участю Офісу ефективного регулювання, про що ЮРЛІГА писала раніше.

З повним текстом законопроекту можна ознайомитися в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини