Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

За недоотриманою суддівською винагородою внаслідок неконституційності закону слід звертатись в адмінсуд

Реклама

Велика Палата Верховного Суду висловилась щодо юрисдикції спору судді з державою про відшкодування збитків, завданих прийняттям неконституційного акта.

https://jurliga.ligazakon.net/experts/188/835_shcho-robiti-yakshcho-zakon-pro-obmezhennya-vashikh-prav-viznano-nekonstitutsynim

У постанові за справою № 686/23445/17 зазначено, что спір, предметом якого є стягнення збитків, завданих прийняттям неконституційного акта, у вигляді неотриманої частини заробітної плати та щомісячного грошового утримання, які мали бути нараховані позивачу у 2008 році (січень - травень), коли він працював суддею, тобто перебував на публічній службі, а також стягнення компенсації у зв`язку з несвоєчасною виплатою, - є публічно-правовим.

Нагадаємо, рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 визнано неконституційними зміни, внесені до статті 44 Закону про статус суддів (який наразі втратив чинність) Законом № 107-VI.

Тобто, спір стосується проходження позивачем публічної служби, до чого включається і виплата заробітної плати та щомісячного грошового утримання.

Спори, пов`язані з проходженням публічної служби, розглядаються за правилами адміністративного судочинства.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/182425_zmenshennya-oplati-suddv-viznano-nekonstitutsynim

Зазначимо,  4 грудня 2018 року КСУ  визнав неконституційною норму нового Закону України "Про судоустрій і статус суддів"  про зменшення з 2015 року винагороди суддів.

Усі рішення судів доступні у VERDICTUM.

З цією та іншими актуальними правовими позиціями Великої Палати можна ознайомитись у відповідному розділі модулю "Судова практика" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, скориставшись тестовим доступом. Також у цьому модулі систематизовано за сферами рішення Конституційного Суду (розділ "Конституційне провадження").

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини