Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Альтернативний проект про Бюро фінрозслідувань прийнято за основу

Реклама

Народні депутати мають намір розділити сервісну та правоохоронну функції податкової служби.

Альтернативний законопроект про Бюро фінансових розслідувань (реєстр. № 1208-2 від 18 вересня 2019 року), поданий народними депутатами України О. Василевською-Смаглюк та Д. Монастирським, прийнято в першому читанні за основу на вечірньому засіданні Парламенту 2 жовтня.

Комітет ВРУ з питань з питань фінансів, податкової та митної політики на своєму засіданні 20 вересня 2019 року рекомендував прийняти його за основу.

Альтернативним законопроектом передбачається створити Бюро фінансових розслідувань як центральний орган виконавчої влади, що утворюється Кабміном, спрямовується та координується через Міністра фінансів України та здійснює свою діяльність з метою запобігання, попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності.

Бюро фінансових розслідувань складатиметься з центрального апарату та територіальних управлінь, зареєстрованих як юридичні особи публічного права.

Загальну кількість працівників установить Кабмін, вона може змінюватись урядовим рішенням на підставі звіту керівника Бюро фінансових розслідувань. Передбачається можливість переходу колишніх працівників податкової міліції на службу до Бюро на загальних підставах за результатами проведення конкурсу.

Законопроект не передбачає ліквідацію будь-яких підрозділів СБУ та МВС, але до Бюро переходять повноваження щодо розслідування економічних злочинів.

Передбачається віднести до основної підслідності Бюро кримінальні правопорушення детективами Бюро фінансових розслідувань за 25 статтями КК України (статті 204, 205, 205-1, 206, 206-2, 209, 209-1, 210, 211, 212, 212-1, 218-1, 219, 220-1, 220-2, 222-1, 223-1, 223-2, 224, 229, 231, 232, 232-1, 232-2, 233 КК), додаткової підслідності - 5 статей (статті 192, 200, 216, 358, 366), а також досудове розслідування за статтею 222 КК (якщо розмір предмета злочину або завданої ним шкоди в 1500 і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на час вчинення злочину). Розмір прожиткового мінімуму можна легко дізнатися в модулі "Довідники" ІПС ЛІГА:ЗАКОН.

Бюро фінрозслідувань самостійно проводитиме оперативно-розшукову діяльність, фізичний захист нададуть органи Нацполіції.

Відповідно до законопроекту особливі умови та розміри оплати праці і грошового забезпечення працівників Бюро фінансових розслідувань визначатимуться Кабміном.

У Комітеті зазначили, що при напрацюванні основних положень законопроекту № 1208-2 було враховано низку пропозицій, обговорених на робочих групах, зокрема:

- удосконалено порядок доступу до електронних інформаційних систем при взаємодії Бюро фінрозслідувань з іншими органами державної влади (у т. ч. правоохоронними органами) та органами місцевого самоврядування, зокрема, передбачено альтернативний доступ Бюро до інформації (даних) державних електронних інформаційних ресурсів та систем органів державної влади;

- враховано зауваження щодо закритого доступу до баз даних Держфінмоніторингу та НБУ;

- визначено порядок призначення та звільнення заступників керівника Бюро фінансових розслідувань;

- удосконалено порядок міжнародного співробітництво Бюро;

- доопрацьовано норми щодо формування Громадської ради при Бюро фінансових розслідувань. Конкурс проводитиметься шляхом рейтингового інтернет-голосування громадян, які проживають на території України;

- визначено порядок передачі матеріалів кримінального провадження, які на день початку діяльності Бюро фінансових розслідувань перебувають в іншому органі досудового розслідування, тощо.

Головне науково-експертне управління Апарату ВРУ у своєму висновку зазначило, що в цілому підтримує основну ідею альтернативного законопроекту № 1208-2. Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про Бюро фінансових розслідувань (реєстр. № 1208-2).

Нагадаємо, у Парламенті також зареєстровано законопроект № 1208 Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Д. Гетманцева, визначений Президентом як невідкладний. Про нього ЮРЛІГА писала раніше.

Текст законопроекту доступний у модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини