Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Усиновити дитину не дозволять без спецнавчання: обговорюється проект

Реклама

Мінсоцполітики винесло на громадське обговорення проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усиновлення дітей".

Проектом акта пропонується внести зміни до:

- Сімейного та Цивільного процесуального кодексів;

- законів „Про охорону дитинства”, „Про державну допомогу сім'ям з дітьми", „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування” для удосконалення та забезпечення прозорості процедури усиновлення, недопущення порушення прав дітей, забезпечення їх найкращих інтересів та благополуччя кожної дитини.

Пропонується відновлення вимоги про дотримання максимальної різниці у віці між усиновлювачем і дитиною, що не може перевищувати 45 років.

У Міністерстві пояснили необхідність прийняття цього положення тим, що батьки повинні бути здатні повною мірою забезпечити потреби дитини у розвитку, догляді, вихованні та бути спроможними надати їй будь-яку допомогу чи підтримку до досягнення нею 18 років.

https://jurliga.ligazakon.net/news/188288_nelzya-otmenit-usynovlenie-rebenka-esli-eto-protivorechit-ego-interesam

Крім того, у проекті міститься положення щодо обов'язкового навчання для кандидатів в усиновлювачі. У пояснювальний записці зазначено, що ця зміна є необхідною, оскільки понад 90% громадян, які виявили бажання усиновити дитину не мають досвіду у вихованні дітей та часто не готові до прийняття дитини в свою сім'ю з усіма її особливостями та проблемами, що призводить в подальшому до труднощів у стосунках після усиновлення.

У проекті передбачено надання повноважень стосовно обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які можуть бути усиновлені, та осіб, які бажають усиновити дитину, службовим особам органів опіки та піклування сільських, селищних рад об'єднаних територіальних громад та відповідним територіальним органам Мінсоцполітики.

Зазначено, що згода батьків на усиновлення не може містити будь-яких умов від наявності або відсутності яких залежить усиновлення їхньої дитини. Батьки не можуть обирати усиновлювача, крім випадків, коли усиновлювачем є родич дитини або один із подружжя усиновлює дитину другого з подружжя.

https://jurliga.ligazakon.net/news/187107_usynoviteli-budut-poluchat-dopolnitelnyy-otpusk-do-70-dney

Також пропонується впровадити термін після якого матір може дати згоду на усиновлення її дитини, а саме не менше, ніж через шість тижнів.

У проекті зазначено, що допомога по вагітності та пологах виплачується застрахованій особі, яка усиновила дитину, протягом шести місяців (раніше двох) з дня її народження, зазначеного у свідоцтві про народження, за період, що становить 56 календарних днів з дати усиновлення (70 календарних днів - у разі одночасного усиновлення двох і більше дітей, 90 календарних днів - для жінок, віднесених до категорій 1-3 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи).

Обговорення триває на офіційному сайті Мінсоцполітики з 12 серпня по 12 вересня 2019 року.

Дізнатись більше про усиновлення можна у відповідній "Ситуації для юриста" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Побачити усі переваги ІПС ЛІГА:ЗАКОН можна, скориставшись тестовим доступом.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини