Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Оприлюднено тимчасові ставки відрахувань організаціям колективного управління

Реклама

Уряд затвердив тимчасові ставки винагороди (відрахувань) для застосування організаціями колективного управління у відносинах з користувачами об'єктів авторського права і суміжних прав.

Відповідну постанову № 696 було прийнято на урядовому засіданні 14 серпня 2019 року.

https://jurliga.ligazakon.net/analitycs/188376_okhrana-intellektualnoy-sobstvennosti-sovremennye-vyzovy

Постанова передбачає внесення змін до чинних постанов, якими визначені ставки винагороди, та застосування цих ставок як тимчасових, залишаючи чинні ставки незмінними.

Зазначені ставки відповідно до частини другої статті 20 Закону "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав" застосовуватимуться на строк до 6 місяців у разі, якщо сторони у процесі переговорів не дійшли згоди щодо остаточних розмірів тарифів.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184226_organzats-kolektivnogo-upravlnnya-povinn-proyti-restratsyu-za-novoyu-protseduroyu

Зазначену норму внесено до трьох постанов:

- від 18 січня 2003 року № 71 "Про затвердження розміру, порядку та умов виплати винагороди (роялті) за комерційне використання опублікованих з комерційною метою фонограм, відеограм, їх примірників та зафіксованих у них виконань", де, крім названої вище зміни, уточнено, що до юр- і фізосіб, які здійснюють комерційне використання опублікованих з комерційною метою фонограм, відеограм, їх примірників та зафіксованих у них виконань, належатимуть юрособи, у тому числі державні та комунальні телерадіоорганізації, які здійснюють кабельну ретрансляцію, публічне сповіщення (публічне повторне сповіщення) шляхом трансляції і ретрансляції зазначених об'єктів суміжних прав у передачах ефірного, супутникового, кабельного телебачення та радіомовлення або через Інтернет, зокрема провайдери програмної послуги, а також інші суб'єкти господарювання;

- від 18 січня 2003 року № 72 "Про затвердження мінімальних ставок винагороди (роялті) за використання об'єктів авторського права і суміжних прав" та від 27 червня 2003 року № 992 "Про розмір відрахувань, що сплачуються виробниками та імпортерами обладнання і матеріальних носіїв, із застосуванням яких у домашніх умовах можна здійснити відтворення творів і виконань, зафіксованих у фонограмах і (або) відеограмах".

Кабмін доручив Мінрекономрозвитку забезпечити до 1 вересня 2019 року проведення дослідження для затвердження ставок винагороди (роялті) та подати йому на розгляд проект акта щодо ставок тимчасових тарифів.

Нагадаємо, за допомогою PatentBot можна онлайн реєструвати торговельні марки в Україні, ЄС і США. Така реєстрація здійснюється цілодобово. Ознайомитися із сервісом можна за посиланням.

Дізнатися про особливості охорони інтелектуальної власності за кордоном можна, відвідавши практикум "Охорона інтелектуальної власності за кордоном: кому і навіщо це треба?", який відбудеться 5 вересня в Бізнес-центрі ЛІГА.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини