Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Для реконструкції “хрущовок” пропонують отримувати згоду не менше 75 % власників житла

Реклама

За повідомленням прес-служби Мінрегіону, міністерство розробило новий законопроект "Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду". У проекті запропоновано встановити нову вимогу щодо згоди мешканців будинку на проведення реконструкції - не менше 75 % власників квартир та іншого нерухомого майна в межах кварталу (мікрорайону).

Очікується, що це дасть змогу розпочати процес реновації застарілого житла в Україні на практиці.

Сьогодні в чинному Законі "Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду" прописано обов'язкову згоду 100 % мешканців будинку. А коефіцієнт відшкодування за старе житло становить 1,5. Тобто при переїзді в новий будинок мають надати квартиру на 50 % більше. Це стало основною причиною того, що реновація застарілого житла в Україні так і не змогла розпочатися на практиці, зазначають у Мінрегіоні.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/186532_renovatsyu-starogo-zhitla-provedut-navt-yakshcho-ne-us-meshkants-pogodyatsya---ntsativa-mnregonu

Новий законопроект має на меті врегулювати питання обов'язкової згоди мешканців застарілих будинків на проведення реконструкції. Згідно з ним для прийняття рішення про реконструкцію багатоквартирного будинку в межах кварталу/мікрорайону необхідна письмова згода щонайменше 75 % власників квартир та іншого нерухомого майна в межах кварталу (мікрорайону). Розгляд питання про реконструкцію багатоквартирного будинку в межах кварталу/мікрорайону припиняється у разі незгоди 25 % власників. Такий будинок виключається з інвестиційного проекту, а рішення про це доводиться до відома мешканців письмовим повідомленням.

Законопроект:

- враховує можливість здійснення реконструкції застарілого житла різної поверховості, а не лише до 5 поверхів;

- визначає замовниками проектів реконструкції виконавчі органи сільських, селищних та міських рад;

- розширює перелік можливих джерел фінансування проектів;

- визначає алгоритм прийняття рішення щодо реконструкції або знесення;

- удосконалює процедуру видачі компенсації власникам застарілого житла;

- передбачає різні можливі варіанти відселення жителів під час реконструкції, максимальну відстань, на яку відбуватиметься відселення, та інші питання.

Нагадаємо вам, що оперативно дізнаватися про зміну статусу вашої нерухомості допоможе зручний сервіс SMS-Маяк від ЛІГА:ЗАКОН, який миттєво проінформує про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини