Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

На базі будинків дитини створять центри медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/news/84005_beznadezhnym-bolnym-okazhut-palliativnuyu-pomoshch

Уряд затвердив Положення про центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям.

Відповідну постанову № 675 було прийнято на засіданні Кабміну 10 липня.

Визначено, що зазначений центр буде спеціалізованим закладом охорони здоров'я, який створюється з метою забезпечення потреб медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям.

Планується, що такі центри створюватимуться насамперед на базі будинків дитини, з урахуванням потреб територіальних громад відповідно до регіональних планів реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Їх засновниками виступатимуть органи місцевого самоврядування, а приватних - юридичні та/або фізичні особи.

Центр діятиме на підставі статуту, що затверджується засновником, ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, ліцензії на провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та інших документів дозвільного характеру.

У центрі надаватимуть допомогу:

дітям, які згідно з індивідуальною програмою реабілітації дитини з інвалідністю потребують медичної реабілітації чи яким загрожує зниження рівня функціонування, що може призвести до інвалідності;

дітям, які потребують паліативної допомоги та мають невиліковні прогресуючі захворювання, що обмежують життєдіяльність;

дітям з інвалідністю на період отримання їх законними представниками соціальної послуги з тимчасового відпочинку для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю;

дітям, які мають вроджені вади розвитку, після виписки з перинатального центру або пологового будинку в разі потреби в отриманні послуг з медичної реабілітації або паліативній допомозі.

У центрах надаватимуть послуги з медичної реабілітації, паліативну допомогу; організовуватимуть амбулаторне лікування дитини, яка отримує послуги з медичної реабілітації або паліативну допомогу.

Лікарі відповідної спеціалізації (у разі потреби) консультуватимуть дитину, яка отримує послуги з медичної реабілітації або паліативну допомогу у центрі.

Також у центрах організовуватимуть освітній процес для дитини, яка отримує послуги з медичної реабілітації; впроваджуватимуть сучасні, клінічно доведені програми та методики фізичної, медичної, соціальної, психологічної реабілітації та корекції; надаватимуть цілодобову медичну допомогу дитині, яка перебуває у центрі; навчатимуть законних представників дитини та осіб, що беруть участь у догляді за нею, навичок догляду за дитиною з урахуванням її стану здоров'я, фізичного та психічного розвитку.

У центрах організовуватимуть раціональне (у разі потреби - для спеціальних медичних цілей, зокрема зондового, парентерального, дієтичного) харчування дітей з урахуванням їх віку та стану здоров'я, а також харчування законних представників дітей, які супроводжують їх у центрі.

Осіб, які перебувають у центрах, забезпечуватимуть інвентарем, постільною білизною, столовим посудом, засобами догляду та особистої гігієни відповідно до примірного табеля матеріально-технічного оснащення центру, затвердженого МОЗ, необхідними навчально-методичними посібниками, іграшками відповідно до віку, психомоторного та фізичного розвитку дітей; забезпечуватимуть медичними виробами, лікарськими засобами, реабілітаційним і корекційним обладнанням відповідно до призначень лікарів.

Структурними підрозділами центру є: приймально-діагностичне відділення, відділення медичної реабілітації, відділення паліативної допомоги.

Індивідуальний план комплексної реабілітації (абілітації) у центрі розроблятиме та супроводжуватиме мультидисциплінарна команда за участю законних представників дитини або осіб, що беруть участь у догляді за нею. При цьому обов'язково ураховуватимуть думку дитини, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити.

До складу мультидисциплінарної команди можуть входити: фізичний терапевт; ерготерапевт; лікар фізичної та реабілітаційної медицини; лікар-педіатр; лікар-невролог дитячий; логопед; психолог; фахівець із соціальної роботи / соціальний працівник; лікарі інших спеціальностей і спеціалісти освітньої чи соціальної сфери (у разі потреби).

Відділення паліативної допомоги складатиметься зі:

- стаціонару для перебування дітей, які потребують паліативної допомоги, разом із законним представником дитини або особою, що бере участь у догляді за дитиною;

- кімнат для надання соціальної та психологічної допомоги законним представникам дитини або особам, що беруть участь у догляді за нею, кімнати загального перебування.

У складі відділення паліативної допомоги можуть бути мобільні служби паліативної допомоги, служби респіраторної підтримки, консультативні служби, денний стаціонар (хоспіс), кабінет лікування хронічного болю та паліативної допомоги, ритуальні кімнати.

До складу мультидисциплінарної команди з паліативної допомоги можуть входити: лікар-педіатр; лікар-анестезіолог дитячий; психолог; фахівець із соціальної роботи/соціальний працівник; лікар фізичної та реабілітаційної медицини; медична сестра; законний представник дитини/працівник або особа, що бере участь у догляді за дитиною; лікарі інших спеціальностей і спеціалісти освітньої чи соціальної сфери (у разі потреби).

У центрі створять умови для спільного цілодобового перебування дитини та її законного представника або особи, що бере участь у догляді за дитиною.

Центр забезпечуватиме медичне обслуговування дітей віком до 18 років.

Протипоказаннями для влаштування дитини до центру визначено: хворобу в стані, що потребує стаціонарного чи спеціалізованого лікування в інших закладах охорони здоров'я; гостре інфекційне захворювання; активну форму туберкульозу.

Про набрання чинності постановою можна буде дізнатися із модуля "Календар юриста" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Відчуйте всі переваги ІПС ЛІГА:ЗАКОН, скориставшись тестовим доступом.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини