Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Коли запрацює нова Верховна Рада

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/187857_pozachergov-parlamentsk-vibori-khto-prokhodit-u-vr

21 липня відбулись позачергові вибори народних депутатів.

Наразі Центральна виборча комісія підраховує голоси. Вже опрацьовано половину протоколів по багатомандатному виборчому округу та в мажоритарних округах (одномандатні виборчі округи).

За попередніми результатами Парламент сформують 5 партій, які подолали 5-відсотковий виборчий бар'єр: "Слуга народу", "Опозиційна платформа - за життя", "Європейська Солідарність", Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", "Голос".

Коли ж буде сформовано новий Парламент і розпочне роботу Верховна Рада 9 скликання?

Верховна Рада як єдиний законодавчий орган держави діє в рамках Конституції. Процес підготовки до 1 сесії регламентовано законами "Про вибори народних депутатів України" та "Про Регламент Верховної Ради".

Встановлення результатів виборів: ЦВК має визначити результати виборів до 5 серпня (не пізніше, ніж на 15 день з дня голосування).

Оприлюднення результатів: не пізніш ніж на 5 день з дня встановлення результатів (до 10 серпня).

Підготовча депутатська група: формується не пізніше ніж через 5 днів після оприлюднення результатів (до 15 серпня). Перше засідання скликається не пізніше, ніж через 10 днів після оприлюднення результатів (до 20 серпня). Група створюється для підготовки пропозицій щодо організації та проведення пленарних засідань першої сесії Верховної Ради нового скликання, підготовки проектів відповідних актів. До складу входить по одному представнику від 15 депутатів з партії та по одному від 15 мажоритарників. Підготовча депутатська група припиняє свою діяльність після створення комітетів. Група рекомендує порядок розміщення нардепів на першому пленарному засіданні Верховної Ради нового скликання.

Підготовка до першої сесії

Апарат ВР надсилає нардепам документи для підготовки до першої сесії не пізніше ніж через 7 днів після оприлюднення результатів (до 17 серпня).

Народні обранці подають до ЦВК документи для реєстрації депутатами не пізніше ніж на 20 день з дня оприлюднення результатів (до 30 серпня).

ЦВК видає тимчасове посвідчення зареєстрованим нардепам не пізніше ніж на 7 день з дня реєстрації (до 5 вересня).

Перше засідання скликається не пізніше ніж на 30 день після оприлюднення результатів виборів (до 9 вересня). Верховна Рада нового скликання збирається на першу сесію. Перед початком сесії депутати складають присягу на урочистому засіданні. Після складання присяги (не пізніш ніж на 7 день) депутати отримують посвідчення і нагрудний знак.

Присяга народного депутата

Повноваження народних депутатів України починаються з моменту складення присяги: "Присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу. Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників".

Присягу зачитує найстарший за віком народний депутат України перед відкриттям першої сесії новообраної Верховної Ради України, після чого депутати скріплюють присягу своїми підписами під її текстом. Відмова скласти присягу має наслідком втрату депутатського мандата.

Марина Ясинська, головна редакторка ЮРЛІГИ

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини