Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Якість харчових продуктів нетваринного походження , що ввозяться в Україну, перевірятимуть суворіше

Реклама

Уряд затвердив Порядок здійснення державного контролю у країнах-експортерах.

Відповідну постанову № 589 було прийнято на урядовому засіданні 5 липня.

Документ визначає механізм здійснення державного контролю у країнах, які планують ввозити (пересилати) продукти, харчові продукти нетваринного походження на митну територію України, з метою перевірки відповідності (еквівалентності) законодавству України.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185629_cherez-pvroku-zmnyatsya-vimogi-do-mportu-v-ukranu-tvarin-ta-produkts

Перевірку проводитимуть посадові особи Держпродспоживслужби за запитом компетентного органу країни-експортера на її проведення.

За 60 днів до початку проведення перевірки країни-експортера Держпродспоживслужба має узгодити з компетентним органом країни-експортера план проведення відповідної перевірки.

Держконтроль у країні-експортері передбачає оцінку:

- законодавства у сфері санітарних і фітосанітарних заходів, яке діє на території країни-експортера;

- організаційної структури компетентного органу країни-експортера, його незалежності та компетенції, у тому числі його повноважень, необхідних для забезпечення дотримання законодавства на території країни-експортера, а також системи нагляду за його діяльністю;

- рівня підготовки персоналу компетентного органу країни-експортера у сфері здійснення державного контролю;

- ресурсів компетентного органу країни-експортера, у тому числі засобів діагностики;

- наявності та використання документованих систем та процедур державного контролю;

- ситуації, пов'язаної із здоров'ям тварин, зоонозами та здоров'ям рослин, а також процедур повідомлення відповідних міжнародних організацій про спалахи хвороб тварин і рослин;

- обсягу та порядку здійснення країною-експортером державного контролю тварин, рослин і продуктів з них, що ввозяться (пересилаються) на її територію;

- гарантій, наданих країною-експортером щодо відповідності (еквівалентності) її системи державного контролю українському законодавству про харчові продукти та корми, здоров'я та благополуччя тварин.

За результатами проведеної перевірки посадові особи Держпродспоживслужби протягом 20 робочих днів з дня закінчення проведення перевірки складають проект звіту про проведення перевірки.

У проекті звіту надаються висновки про відповідність системи держконтролю країни-експортера вимогам національного законодавства та доцільність внесення країни-експортера до реєстру країн та потужностей, з яких може здійснюватися ввезення (пересилання) продуктів на територію України. Звіт підписується посадовими особами Держпродспоживслужби, які проводили перевірку, затверджується Головою Держпродспоживслужби і надається компетентному органу країни-експортера протягом 10 робочих днів з дати отримання коментарів та пропозицій до проекту звіту.

Якщо результати держконтролю підтверджують відповідність системи державного контролю країни-експортера українському законодавству, країну-експортер, що планує ввозити (пересилати) продукти, харчові продукти нетваринного походження або корми нетваринного походження на митну територію України, вносять до реєстру країн та потужностей, з яких дозволяється ввезення продуктів на митну територію України.

Оперативно дізнаватися першими про вимоги, що висуваються до експорних товарів, можна із сервісу "Нові надходження" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Знайти інформацію про набуття чинності цією урядовою постановою можна в модулі "Календар юриста" ІПС ЛІГА:ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини