Мнюст виконав доручення Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та запустив відкритий реєстр підприємств, які надають комунальні послуги, з вказанням керівників таких компаній та їхніх реальних власників.
Про це 5 липня 2019 року на засіданні Уряду повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.
Розпочинаються перевірки всіх теплогенеруючих компаній по всій країні правоохоронними органами і аудиторською службою щодо обґрунтованості встановлення тарифів за попередні періоди та спричинених збитків як споживачам, так і державі.
«Коли ми почали аналізувати інформацію про теплопостачальників, ми постали перед дуже цікавою ситуацією. Ця інформація не опублікована на сайтах місцевої влади або вона не оновлювалася з 2011 року. Складається враження, що місцева влада намагається приховати інформацію про теплопостачальників в конкретних містах і регіонах», - підкреслив Міністр юстиції.
Водночас очільник Мін'юсту презентував законопроект, який ліквідує «офшорний рай» місцевої влади з української реальності. Серед його ключових положень - закріплення на рівні Закону створення публічного реєстру виконавців всіх комунальних послуг, який має містити інформацію про всіх засновників, учасників, власників акцій та кінцевих бенефіціарів таких компаній, а також про їхню структуру власності.
«Додатково законопроект передбачає заборону виступати засновниками юридичних осіб - виконавців комунальних послуг компаніями, які зареєстровані в офшорних зонах. Так само ми пропонуємо заборонити мати у власності більше 10% комунальних підприємств компаніям та фізичними особами з країни-агресора. Це питання національної безпеки і не допуску провокацій та зриву постачання тепла й води громадянам», - заявив Павло Петренко.
На приведення своєї структури у відповідність до норм Закону підприємства отримають 6 місяців.
Нагадаємо, поставити компанію на контроль і переглянути інформацію про неї можна в зручному сервісі CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН.
Також на сайті Міністерства юстиції та Уряду почав діяти онлайн-калькулятор комунальних послуг, який дає можливість кожному споживачу порахувати вартість своєї платіжки відповідно до встановлених Урядом справедливих тарифів.
Міністр юстиції Павло Петренко нагадав, що відповідно до урядової постанови Кабміну від 26 червня 2019 року № 560 запроваджується гранична ціна на послуги для населення міст обласного значення та міста Києва з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води на опалювальний період 2019/2020 років. Гранична вартість тепла зафіксована на рівні 1400 грн. за 1 Гкал за наявності лічильника або 35,21 грн. за 1 м2 у разі відсутності лічильника. На гарячу воду по всій Україні встановлено граничний тариф для населення на рівні 83,66 грн. за 1 куб. м за наявності сушарок та підключення їх до систем постачання гарячої води, 75,74 грн. за 1 куб. м - у разі їх відсутності.
Дізнатися про зміни, які передбачає Закон про ЖКП, можна з матеріалу "Закон України "Про житлово-комунальні послуги". Що зміниться і які недоліки?" аналітичного видання ЮРИСТ&ЗАКОН.