Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

До КСУ надійшло подання депутатів щодо неконституційності мовного закону

Реклама

До Конституційного Суду надійшло конституційне подання 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25 квітня 2019 року № 2704-VIII.

Уповноваженими за дорученням народних депутатів визначено О. Долженкова і В. Новинського.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185823_priynyato-zakon-pro-ukransku-movu

Нагадаємо, 25 квітня 2019 року Парламент на ранковому засіданні прийняв Закон № 2704-VIII «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яким передбачено врегулювання застосування української мови як мови громадянства України; визначено статус української мови як єдиної державної мови в Україні; регламентується застосування української мови у діяльності органів державної влади, органів влади АР Крим, органів місцевого самоврядування в Україні, державних і комунальних підприємств, установ та організацій, інших суб'єктів господарювання державної та комунальної форм власност, а також у публічних сферах суспільного життя.

На думку суб'єкта конституційного подання - 51 нардепів, положення зазначеного Закону не відповідають Конституції, а саме частині другій статті 6, частині другій статті 8, статтям 10, 11, частині другій статті 19, частині третій статті 22, частинам першій - другій статті 24, частинам другій і третій статті 84, частині третій статті 88, частині першій статті 93 Основного Закону.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/186267_zakon-pro-funktsonuvannya-ukransko-movi-oftsyno-opublkovano

Як зазначається в поданні, оспорюваний мовний закон не відповідає приписам статті 10, 11, частини третьої статті 22, частин першої - другої статті 24 Конституції, оскільки, на думку суб'єкта конституційного подання, положення Закону спрямовані на дискримінацію російської, інших мов національних меншин України, дискримінацію громадян за мовними ознаками. Крім того, мовним законом порушуються конституційні права громадян, а саме право на використання і захист рідної мови, право на розвиток мовної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України; передбачається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

На думку суб'єкта конституційного подання, зазначений Закон також є неконституційним у зв'язку з порушенням права законодавчої ініціативи народних депутатів України.

Також зазначається, що Голова Верховної Ради перевищив свої повноваження, надаючи доручення головному комітету внести редакційні уточнення з урахуванням поправок, внесених безпосередньо на пленарних засіданнях Верховної Ради під час розгляду законопроекту № 5670-д. А остаточне голосування на засіданні Парламенту за відповідний законопроект відбулося народними депутатами не особисто, а з використанням карток для голосування відсутніх на ранковому пленарному засіданні народних депутатів присутніми нардепами.

Нардепи просять відкрити конституційне провадження у справі за конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25 квітня 2019 року № 2704-VIII, визнати провадження у справі невідкладним і розглянути його у місячний строк, оскільки нормами оспорюваного Закону встановлюються строки зобов'язуючого характеру правозастосування. Відповідно також просять мовний закон визнати неконституційним.

Основні положення мовного закону ЮРЛІГА проаналізувала раніше.

Стежити за перебігом справи легко та зручно можна в ІПС ЛІГА:ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини